Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Srdce pro Porubu má opět zelenou. Přispívat můžete na Adélku

Po delší době opět pokračuje sbírka Srdce pro Porubu. Tentokrát budete moci přispět 6 leté Adélce, která se narodila předčasně zcela zdravá, po týdnu ale začala masivně krvácet do mozku a od té doby je upoutaná na lůžko.

video: TV Polar

Porubané mohou opět přispívat na dobrou věc. Spolu s kulturními a společenskými akcemi po 8 měsících opět začala také charitativní sbírka Srdce pro Porubu, která zlepší život 6 leté Adélce.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My se ji v posledních letech snažíme propojovat právě s kulturními akcemi, které se v Porubě dějí. To znamená například s Cirkulem, s Letní uměleckou scénou, nebo s Poutí babího léta. My jsme v minulosti pomáhali chlapečkům z Poruby, teď budeme pomáhat Adélce, která potřebuje speciální terapii, která je organizovaná v Klimkovicích a my věříme, že Srdcem pro Porubu budeme umět jí a rodině přispět na tuto terapii a že si ji budu moci s pomocí sbírky dovolit.”
Petra Štechová, maminka Adélky: “Rehabilitace jsou pro Adélku velmi prospěšné především proto, aby nedocházelo ke zhoršení stavu, protože Adélka nemá úplně tu šanci, aby se nějak extrémně zlepšila, aby třeba začala chodit, sedět. To asi ne, ale i přesto jsou ty rehabilitace velmi důležité, protože ji pomáhají k tomu, aby neměla takové křeče, aby aspoň trošičku lépe koordinovala držení hlavičky, aby zvládla si trošku udržet hračku v ruce, kterou ji tam pomůžeme dát třeba do té ruky.”

Adélka má ráda zejména kontakt s dospělými lidmi, na které je zvyklá, ráda si prohlíží zvukové knížky, u kterých se hodně směje a miluje i různé hračky, mezi nimi nejvíce chrastítka.

Petra Štechová, maminka Adélky: “Neudrží hlavičku, neumí si chytnout hračku do ruky a potřebuje opravdu 24 hodinovou péči. Musíme to zvládat, protože nám nic jiného nezbývá, ale manžel je velkou oporou, takže prostě společně fungujeme a zvládáme to.”

Sbírka Srdce pro Porubu funguje už více než dva roky a za tu dobu už pomohla čtyřem lidem. Naposledy 5 letému Josífkovi Uvírovi, kterému lékaři diagnostikovali Downůw syndrom, a to na elektrokolo.

Ludmila Uvírová, maminka Josífka: “Jsme moc rádi. Všem moc děkujeme, kdo se podíleli vlastně na organizaci té sbírky a kdo přispěli osobně. Pro nás to bude takové rodinné sepnutí a těšíme se. Víme vlastně, že vlastně Pepíček, Josífek má rád jízdu na kole. Vždycky tak jako popoháněl toho tatínka, že ho plácal do zadku. Takže víme, že to kolo je pro něho jako přínosem.”

Na Adélku můžete přispívat už teď, a to na transparentní účet 500063622/0800, nebo do pokladničky v informačním centru na Hlavní třídě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy