Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž kradl v chatkách v porubské zahrádkářské kolonii, policisté ho dopadli s bazénovou filtrací v rukou

Policisté dopadli 40letého muže, který má na svědomí sérii vloupání v zahrádkářské kolonii v Ostravě-Porubě. Z oblasti odnášel vše, co se dalo zpeněžit. Pachatel byl dopaden poté, co jej zahlédl muž po jedné z krádeží a vše nahlásil policistům.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Operační důstojník na tísňovou linku 158 přijal oznámení od všímavého občana, který uvedl, že se v zahrádkářské kolonii nachází muž, který má u sebe filtraci k bazénu a další věci, které by mohly být odcizeny." 

Na místo ihned přijela policejní hlídka, která muže zadržela. Policistům řekl, že se nachází ve špatné životní situaci a přiznal se, že věci ukradl. Kriminalisté, kteří si případ převzali a muže vyslechli, zjistili, že nejde o první případ, který má na svědomí. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "První skutek, který byl obviněnému muži prokázán se stal v 18. července 2021. Celkem mu bylo prokázáno devět vloupání jak do chatek v zahrádkářských kolonií, tak do rodinných domů. Odnášet si měl vše, co se dalo zpeněžit, například hliníkový žebřík, kovový kulatý gril či nářadí. Dokonce v jednom případě se mě pokusit odcizit kulatý bazén o průměru zhruba 3,5 metru. Nejdříve měl vypustit vodu a poté se pokusit bazén rozložit. Z důvodu jeho rozměrů a váhy se mu to však nakonec nepodařilo a tak odešel s prázdnou. Svým jednáním měl způsobit celkovou škodu za více jak 140.000,- Kč."
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisařka 4. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájila proti 40letém muži trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání přečinů krádež a porušení domovní svobody. V případě prokázání viny hrozí muži až pětileté vězení. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. V úkonech trestního řízení i nadále kriminalisté pokračují, není vyloučeno rozšíření trestního stíhání o další případné skutky obviněného."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy