Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vydat se do školy po svých je bezpečné a zábavné. Ukázal to projekt Pěšky do školy

Ostravské školy se připojily k celostátnímu projektu "Pěšky do škol." Jeho cílem je motivovat děti i jejich rodiče ke zdravému pohybu. Rodiče, kteří děti vozí auty, navíc před školami mnohdy vytváří nebezpečné situace.

Takto to ráno vypadalo před Základní školou Ivana Sekaniny v Ostravě-Porubě, která se přihlásila k projektu "Pěšky do škol." Děti tentokrát odmítly nabídku svých rodičů a místo toho, aby se s nimi svezly autem, přišly pěšky nebo přijely na kolech či koloběžkách.

anketa, žáci: "Chodím pěšky a přijde mi to fajn."
"Super akce, že můžeme jít takhle všichni spolu pěšky a na koloběžkách."
"Jo, dobrý, bylo to super."
Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Mám z toho obrovskou radost. Jde vidět, že se u chůze do školy, nebo jízdy do školy dá užít spousta legrace a myslím si, že to vychovává mnohem víc, než když budeme stále opakovat, že se máme chovat zodpovědně.”
Miroslava Bukovská, ředitelka ZŠ Ivana Sekaniny: "Škole a také mi se ta kampaň líbí. Už ji pořádáme čtvrtý rok. Loni jsme museli v omezeném měřítku a jsme rádi, že jsme se mohli vrátit zase tady k tomu cirkusu, jak já říkám."

Akce se koná po celé zemi a protože se k ní nejvíce škol přihlásilo v Ostravě, přijeli autoři projektu z Prahy, aby děti pozdravili.

Blanka Klimešová, organizátorka projektu: "Děláme projekt, který se jmenuje Bezpečné cesty do školy a snažíme se měnit okolí škol tak, aby bylo bezpečné pro děti a rodiči se nemuseli bát děti pustit pěšky."
Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Celkem 14 škol v Ostravě se zapojilo do projektu Pěšky do školy. Jsem moc ráda, protože ten projekt propaguje udržitelnou dopravu. Více než 40 procent dětí rodiče vozí do škol, možná i proto, že se o ně bojí ty děti pouštět samy."

V Ostravě je pod jednotlivými městskými obvody 55 škol. U porubských radnice vyřešila bezpečnost tak, že vymezila před budovou prostor "Kiss and Ride," kde se smí parkovat pouze v době, kdy je ve školách největší nápor.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “To znamená, že vycházíme vstříc i automobilistům, ale chceme, aby ten pobyt před školou byl co nejkratší. Takže vymezujeme teď místa, rodiče přijedou, políbí své dítě, zamávají mu a jedou zase pryč, aby na místo mohl přijet někdo jiný.”

Nejde o parkovací místa, na kterých by kdokoli mohl parkovat dlouhodobě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy