Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šipky, bowling, nebo plavání. Senioři si zasoutěžili na už tradičních Sportovních hrách

Porubská radnice každým rokem pořádá Sportovní hry seniorů. Do soutěže, která má už 18 letou tradici, se letos zapojilo více než 50 seniorů, kteří se utkali hned ve čtyřech disciplínách.

Ping Pong, bowling, plavání a šipky. V těchto 4 disciplínách si zasoutěžili senioři v rámci už tradičních Sportovních her seniorů. Ty se na různých místech Poruby konají vždy jednou ročně.

Šárka Jelšíková, organizátorka akce: “Letošního ročníku našich sportovních her seniorů se zúčastnilo 51 účastníků, z toho jsou to většinou muži, kteří převažují oproti ženám. Účastníci si mohli zvolit, zda budou soutěžit pouze v jedné disciplíně a nebo si jich přiberou více. Měli jsme tady účastníky, kteří soutěžili ve třech disciplínách. Taky to na medailových pozicích potom bylo vidět. Někteří měli i dvě medaile najednou.”

Nejoblíbenější disciplínou je každoročně bowling, který baví jak muže, tak ženy. Na druhém místě pak jsou šipky.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme dneska předali medaile, diplomy a malé dárky pro jak ty, kteří vyhráli, skončili na prvním až třetím místě, tak nějaké malé upomínkové předměty všem, kteří se těch her účastnili. Já jsem moc ráda, že se to mezi seniory stala už tradice. Oni se na to každý rok těší a říkají, že ten sport jim pomáhá překonávat ty různé trampoty, které jim ten věk přináší.”
Anketa: vítězové Sportovních her : “Já jsem bývalá ligová hráčka, já to hraju od 15 let . To bylo roku 45. Neexistovaly žádné houby, žádné takové rakety jako teď. Jenom dřevěné, obyčejné, no a doteď, do mých 88 let ten sport je moje láska, můj život. Bez toho se nedá žít.”
“Radost mám z výhry. Atmosféra byla dobrá. Účast teda byla slabší, tak bych poprosil seniory, aby se zúčastnili ve větší míře. Na bazéně to bylo pěkné, plavat tedy moc nechodím a mám předsevzetí, že se zlepším.”
“Bowling 1. místo a šipky třetí. Perfektně, to je právě dobře, že něco pořádají pro ty seniory. Bowling už chodíme hrát dost dlouho. Je to dobré, je to zábavné.”
“Vynikající. Já jsem hrál bowling, skončil jsem třetí. A těším se na další. Mi je 77 roků a kolena mám operované, nové a jsem ještě takový, že můžu chodit mezi ty staré.”

Další Sportovní hry seniorů proběhnou opět příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy