Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V komunitním centru Všichni spolu se setkaly žákovské parlamenty porubských základních škol

V komunitním centru Všichni spolu se sešli zástupci žákovských parlamentů porubských základních škol. Ty přináší řadu nápadů, které si na setkání vzájemně vyměňovaly a propojily se mezi sebou.

Projekt Bo nám to není jedno zavítal i do Poruby. Jde o vůbec první setkání žákovských parlamentů porubských základních škol, které uspořádal Parlament dětí a mládeže města Ostravy ve spolupráci s Porubou. Celkem se ho zúčastnilo 8 žákovských parlamentů.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Na některých školách už ty parlamenty existují, někde teprve vznikají. Ta výhoda je v tom, že se na půdě žákovských a studentských parlamentů vytvářejí týmy, jejichž členové se učí spolu mluvit, učí se formulovat svoje představy o svých školách a komunikovat s vedením škol a se svými učiteli.”
David Kaszper, předseda Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy: “Parlament dětí a mládeže dlouhodobě podporuje mladé lidi a chce, aby se aktivně zapojovali do veřejného dění v Ostravě a právě proto tvoří podobné akce jako je ta dnešní. Všechno dnes je děláno za pomocí metody neformálního vzdělávání, protože už Komenský říkal škola hrou. Už tady museli prezentovat vlastní školu. To znamená, zlepšují si kompetenci komunikace. Už přemýšleli, co za aktivity dělají kde jinde, takže vlastně kompetence podnikavosti, kreativity. Takže se zlepšují v těch kompetencích. Dnešní den je veden jako úvod do neformálního vzdělávání.”

Žákovské parlamenty slouží k rozvoji kompetencí žáků na školách a přispívají k lepšímu klimatu školy. Společné setkání bylo pro žáky velmi inspirující.

Anketa: účastníci akce: “Tady nás to moc baví, už jsme se inspirovali trochu akcemi jiných škol. Už nás napadlo, že bysme mohli udělat nějakou akci na ukončení 9. ročníků, ve kterém teď jsme.A je to tu moc pěkné, je to tu fajn.”
“Den barev, nebo Valentýnský den, to mě inspirovalo a chtěla bych se na to zaměřit i na naší škole, aby jsme byli o něco lepší.”
“Za asi největší úspěch našeho parlamentu považujeme rozjetí školního instagramu. Vymysleli jsme to z toho důvodu, aby naše škola měla propagaci, abysme se ukázali lidem.” “My jsme se inspirovali hlavně těma akcema. Třeba ten opačný den je skvělý nápad, který určitě budeme realizovat. Žáci budou na den, nebo týden, budou učit mladší ročníky nějaký předmět, který jim jde. Myslím si, že to může být dobrá zkušenost třeba pro mě. Já chci jít na pedagoga, takže to může být dobrý start.”

Poruba chce z této akce udělat tradici. Setkání žákovských parlamentů tak bude pokračovat i v budoucnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy