Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má aktivní kluby seniorů. Naposledy se utkaly ve vědomostních kvízech

V Ostravě-Porubě funguje 5 klubů seniorů. Pro aktivnější seniory jsou především zdrojem zábavy a setkávání. Dostanou se tak mezi své vrstevníky, jezdí společně na výlety a různé kulturní i sportovní akce. Výjimkou nejsou ani soutěže mezi kluby.

Zástupci porubských klubů seniorů si opět zasoutěžili mezi sebou. Tentokrát se utkali ve vědomostních kvízech, které pro ně připravil sociální odbor porubské radnice v Domově s pečovatelskou službou Průběžná.

Jana Glogarová, vedoucí sociálního odboru, MOb Poruba: “Kvíz je z různých oborů. Mají možnost vybírat odpovědi. Cílem je, aby se pobavili, aby se kluby setkaly i navzájem aby si vyměnili mezi sebou nějaké zkušenosti. Případně to, co mají v plánu dělat, co připravují a podobně. Máme pro ně připravené ocenění, což senioři mají velmi rádi. Tradiční šampus, máme pro ně připravené občerstvení, takže věřím, že si to užijí a že se společně pobaví.”
Anketa: soutěžící senioři: “Máme výborný klub, máme výbornou vedoucí. Děláme různé výšlapy a procházky, hrajeme hry. Je to lepší než se doma nudit.”
My jsme z DPS Astra. Jsme z klubu, který tam máme a přišli jsme tady dneska soutěžit. Dvakrát týdně máme klub, kde probíráme naše záležitosti, opékáme tam třeba v létě buřty, máme smažení vaječiny a takové třeba venkovní akce.”

Vůbec poprvé mezi kluby seniorů přišli i zástupci nově založeného klubu Harmonie, který vzniká v loni otevřeném Domě s pečovatelskou službou Harmonie na Dělnické ulici.

Anketa: zástupkyně klubu Harmonie: “Je tam pěkně, líbí se nám to tam. Háčkujeme chobotničky pro miminka do inkubátoru, tak aspoň jsme vděčni, zabavíme se s tím a je to fajn.”

Sociální odbor porubské radnice pro kluby seniorů pořádá spoustu akcí. Tradiční je například turnaj v Člověče nezlob se O putovní pohár vedoucí odboru, dále jsou to různá čtení, nebo pěvecká vystoupení. Kdo by měl zájem se do některého z klubů přihlásit, může se obrátit právě na sociální odbor, kde se dozví potřebné informace.

Nahlásit chybu


K tématu
CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail