Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Marica je strašákem Poruby. Bývalé OC ale zatím k zemi nepůjde

Bývalé obchodní centrum Marica v Ostravě-Porubě dlouhá léta chátrá. V poslední době tady navíc i často hořelo a na místo tak několikrát museli vyjíždět hasiči. Porubská radnice se snaží o to, aby šel objekt k zemi. Zatím marně.

Marica na 5. stavebním obvodu je stále strašákem Poruby. Radnice dělá vše proto, aby tato budova byla srovnána se zemí. Současná legislativa ji to ale neumožňuje a může tak jen podávat podněty ke státní správě a stavebnímu úřadu.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Na základě našich podnětů a nejen našich, ale podnětů lidí, hasičů a dalších, kteří se v tom angažují, my jsme dokonce domluveni s policií, že tady má zvýšenou docházkovou činnost, tak bylo zahájeno řízení v tomto týdnu a už padly i první pokuty pro majitele Marici.”

Tím, že je chátrající objekt snadno přístupný, stahují se sem různé existence, které mají na svědomí právě požáry. Kromě pokuty tak padlo i další rozhodnutí.

Majitel objektu teď má 2 měsíce na to, aby celou budovu obezdil, teda kromě jednoho vstupu a zabezpečil tak, aby se do něj nikdo nedostal.

Petr Pyšný, advokát: “Budova je v hrozném stavu, Ten její stav umožňuje vstup třetích osob i dětí a hrozí tady nebezpečí na životě a zdraví. Městský obvod je připraven, že pokud stavebník nesplní to rozhodnutí, že provede to opatření sám a bude vymáhat ty náklady, které vynaloží, po tom vlastníkovi.”

Radnice je ochotna budovu i odkoupit a nechat zbourat, Majitel objektu ji ale prodává s platným stavebním povolením a s projektem na bytové domy, což podstatně prodražuje cenu, na kterou radnice zdaleka nedosáhne,

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy