Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě se předvedli hasiči, policie, záchranáři a armáda. Den bezpečí ukázal jejich náročnou práci

V Ostravě-Porubě po dvouleté covidové pauze opět proběhl Den bezpečí. Jeho myšlenkou je poděkovat těm, kteří se starají o to, že se Porubané v obvodu cítí dobře a bezpečně.

Na louce u Francouzské ulice v Ostravě-Porubě se předvedli hasiči, záchranáři, policie a také armáda. A to na už tradičním Dni bezpečí, který lidem přiblížil jejich mnohdy náročnou a nebezpečnou práci.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Chceme ukázat, že bezpeční není ničím samozřejmým, že se o něj někdo musí starat, že o něj někdo pečuje i to, že to nejsou žádní uniformovaní roboti a že to jsou lidé, kteří si zaslouží náš respekt, naše poděkování, aby to pro nás i dál chtěli dělat tak dobře jak to dělají. V každém z těch stánků můžou Porubané jak malí tak velcí najít to, co je zajímá a co je baví.”
Václav DresSler, předseda, Rescue team - Ostravak.com: “Prezentujeme naši činnost, kde vyučujeme resuscitaci, zástavy krvácení. Je možno si tady nechat namaskovat nějaké zranění ať už krvavé šrámy, či řezná zranění, modřinky a tak, což je hodně oblíbené hlavně u dětí. Dále je možné si u nás nechat změřit krevní tlak a obsah cukru v krvi.”

Součástí akce byly také dynamické ukázky, například hasiči měli připravenou simulaci dopravní nehody. Vyjížděli k jednomu havarovanému autu s jedním zraněným.

Petr Teslík, velitel družstva, HZS Moravskoslezského kraje: “My jsme přijeli na místo, zastavili jsme dopravu, vyprostili jsme zraněného pomocí vyprošťovacího zařízení tím, že se otevřelo auto z boku násilně. Zezadu se mezitím ke zraněnému řidiči dostal záchranář, který se o něj celou dobu staral. V průměru má naše stanice tisíc výjezdů za rok, takže asi 3 za směnu, ale nejezdíme jen k nehodám. Jezdíme od technických zásahů přes požáry k dopravním nehodám.”
Anketa: návštěvníci Dne bezpečí: “My tady bydlíme kousek, tak to máme dobrý. Teď právě přijel vnuk. Na co jste se přišli podívat? Na auta a policejní, motorky.”
“Jsem rád, že se v Porubě opět něco děje. Vyšli jsme si s manželkou na procházku, vidím spoustu dětí, spoustu zajímavých věcí. Přiblíží nám to jak práci policie, tak práci hasičů. I v mých letech jsme zvědavý na tady to.”
“Namalovali mi krev na obličej a tady mám ještě potom modřinu. Něco jsem si zkusila. První pomoc, šla jsem do záchranky a to je asi zatím tak všechno.”
“Tady ta dynamická ukázka, ta se nám líbila asi nejvíc. Byla hezká. Prošli jsme si tu stánky, dali si občerstvení. Spokojeni.”
“My jsme tady krátce. Viděli jsme jen autíčko, jak stříhají hasiči. Je to zajímavé, člověk se k tomu běžně nedostane. Doufám teda, nikdy.”

Na akci policisté, hasiči, záchranáři a armáda předvedli i své stroje a nechyběly ani stánky s občerstevním.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy