Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už příští týden vypukne Festival v ulicích, bude velkolepý a tentokrát na Hlavní třídě v Porubě

Teď vás pozveme na další ročník oblíbené akce Festival v ulicích. Letos čeká návštěvníky novinka - festival se poprvé přesouvá z centra Ostravy na porubskou Hlavní třídu a přilehlé dvory.

Festival v ulicích má letos podtitul Art & Life tedy umění a život a rozhodně není jen o hudbě. Hlavní změnou proti předchozím rokům bude to, že se uskuteční na Hlavní třídě v Porubě a přilehlých dvorech. Po tři dny konání festivalu bude uzavřen pro vozidla. Program je rozdělen na vystoupení kapel a na pouliční umění.

Petra Hradilová, ředitelka festivalu: “Hlavním lákadlem umělecké části, to znamená Art jsou naši buskeři, což jsou umělci na slovo vzatí. Nejsou to pouliční lidé, kteří se snaží o umění, ale jsou to skutečně akrobaté, mimové, žongléři, kteří jdou se svou kůži na trh před lidi přímo na ulicích a budou předvádět svá umění. Hudební scéna je pojata velmi mezinárodně , protože až 95 % účinkujících je opravdu ze zahraničí.”

Hudební část odstartuje už v pátek ostravská kapela Nedivoč, španělské kapely přenesou návštěvníky na Kanárské ostrovy, ale představí se také třeba dechový orchestr VŠB.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: “Ze svých zkušeností z akcí radíme organizátorům jo tady to dává smysl, tady to asi fungovat bude, protože už víme, že to fungovalo v minulosti a naopak říkáme toto asi pro ty lidi asi není, pojďme to odložit třeba na příští rok. Uvidíme, jak se to chytí. Máme velké očekávání od toho. Já si myslím, že každý si tam něco svého najde, protože je to multižánrový festival Porubané jsou zvyklí na jeden druh umění, novocirkusového umění a tam vlastně najdou úplně všechno. Takže si myslím, že by to mohlo oslovit i mnohem širší skupinu lidí.”
Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: "Výjimečné je i to, že v letošním roce se 95 procent účastníků rekrutuje z řad cizinců. A to od Austrálie až po Kanárské ostrovy. Bude vlastně třídenní, kdy jsou dva plné dny a v ty plné dny bude přes 50 akcí denně. Myslím si, že se všichni máme na co těšit “

Vstup na celý festival, který je určen i pro rodiny s dětmi, je zdarma. Právě pro děti je připravena spousta workshopů, vystoupení a soutěží. Na kruhovém objezdu bude také dětský lunapark.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy