Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koncert kapely Saca na Alšově náměstí v Porubě odstartoval Letní uměleckou scénu

Porubu každý rok v tomto prázdninovém čase oživí Letní umělecká scéna. Začala koncertem na Alšově náměstí, o kterém nikdo předem nevěděl. přesto si ho užily desítky lidí.

Letní umělecká scéna je tu. Jejím cílem je zpestřit prázdniny těm, kteří nikam nejedou a tráví je doma. Rozdělena je na dvě části a ta první jsou pop-up vystoupení, která nejsou avizovaná předem. Jako první vystoupila ostravská kapela Saca, která zahrála na Alšově náměstí.

Michael Gacek, bubeník, kapela Saca: “Zahrajeme asi hodinový akustický set. Normálně hrajeme elektricky, to znamená dvě elektrické kytary, basa, bicí. Dneska jsme jednu elektriku vyměnili za akustiku a místo baskytary si náš basák vzal kontrabas a já mám tady nějaké perkuse sebou. Hrajeme relativně často , ale takové akustické vystoupení jsme neměli 6 roků.”

Letní uměleckou scény kapely vítají. Hudba podle nich do ulic patří.

Michael Gacek, bubeník, kapela Saca: “Já si myslím, že je to super a myslím si, že by muzikanti měli být úplně přirozenou součástí ulice, že to prostě oživí každé město, každý roh a jsme rádi, že jsme toho součástí letos.”
Anketa: návštěvníci koncertu: “Právě ten bubeník je synovec moji kamarádky, která mě tady pozvala a vidím, že to je dobrá kapela. Hrají dobře. Líbí se mi.”
“Byla jsem překvapená. Šla jsem se jen projít a stáhla mě tady hudba na náměstí. Super.”
“Je to super. Jsem ráda, že se něco takového děje. Určitě Je to fajn změna a kromě velkých festivalů, tak je fajn si poslechout i takhle v ulici něco.”
“Je to pěkné, jsem tady poprvé. Hraje tady můj učitel, tak mě to tady zlákalo a hrají určitě hrozně pěkně.”
“Je to úplně úžasné. Jsme nadšení, je krásné počasí. Vyšlo to dneska, hraje náš kolega z práce, takže jsme ho přišli tady podpořit.”

Před námi jsou ještě dva koncerty, které budou překvapením a už od příštího úterý začne hlavní program LUS.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace MOb Poruba: “Už 19.7. v úterý od 19 hodin tady na Alšově náměstí vystoupí funky disco kapela Celest and Charles. Bude to dynamické vystoupení, představení je zdarma, takže se těšíme na návštěvníky. Potom následující týden v úterý 26.7. vystoupí Thom Artway se svoji kapelou Band. Je to folk popový písničkář a ten vystoupí také od 19 hodin, ale na Hlavní třídě u Floridy. Představení je také zdarma.”

Posledním vystoupením, které Letní uměleckou scénu zakončí, budou stand up komici z HumorOVY. Jako jediné bude placené.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace MOb Poruba: “Chtěla bych jenom upozornit návštěvníky, protože máme v předprodeji vstupenky Cena vstupenky je 50 korun a mohou si ji zakoupit jednak přes Renio, nebo také v našem informačním centru na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě.”

HumorOVA vystoupí 2. srpna na nádvoří porubského zámku A to od 19 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy