Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílko Poruba se přesouvá zpátky na Alšovo náměstí. Nabídne každý den něco nového

Sdílko Poruba už klepe na dveře. Uskuteční se od 16. do 30. srpna na Alšově náměstí a novinkou bude 5 modulů vyhrazených přímo pro prodejce. Je to zatím nejvyšší číslo. Představí se v nich nejzajímavější výrobci, prodejci a designéři.

Výstavy, workshopy různé hry, ochutnávky a bohatý doprovodný program. To vše nabídne Sdílko Poruba na Alšově náměstí. Budete se tady moci inspirovat, nakoupit si, nebo si jen tak posedět u kávy.

Kamila Smutná, PR, Sdílko Poruba: “Na Sdílku se představí 62 vystavujících. Ti se budou měnit tady co jeden až dva dny, takže pokaždé, když tady přijdete na Alšovo náměstí, tak tady natrefíte na někoho nového. Z těch 62 vystavujících budeme mít skoro 40 nových, takže opravdu to budou noví rukodělní výrobci, nové značky, které se tady v Porubě ještě nepředstavily.”

Návštěvníci se mohou těšit i na workshopy jako kreativní malování pro děti. Na své si ale přijdou i dospělí.

Kamila Smutná, PR, Sdílko Poruba: “Budeme mít také workshopy pro dospělé. Malování akvarelů, malování na tenisky, výroba květinových věnců. Opět si přijdou na své tradiční skupina, což jsou maminky s dětmi. Pro ty máme třeba spolupráci s půjčovnou hraček, nebo budeme mít prodejnu hadrů, která prodává nosítka na miminka. Budeme mít workshop nošení miminek.”

Zkrátka nepřijdou ani pejskaři. K mání tady budou obojky, doplňky a dobroty pro psy a letos poprvé budou i dva workshopy pro samotné obchodníky.

Kamila Smutná, PR, Sdílko Poruba: “Protože víme, že pro ně teď ta situace není úplně snadná, takže aby byli schopni zachytit poslední trendy. Ve čtvrtek 18. srpna se budou učit jak zlepšit své prodejní schopnosti a v neděli 21. srpna máme To máme pro obchodníky workshop na Instagram Rios jak dělat krátká videa.”
Radim Gamol, Cafe&Pasta Snídaňuj Poruba : “Těšíme se moc. My bychom tam chtěli kromě toho, že máme dvě kavárny a rozvážíme snídaně, tak vlastně se soustředíme i na to, že vyrábíme těstoviny. Vyrábíme je z italské semolinové mouky. To hlavní, tak chceme tam ukázat tu naši těstovinovou část. Takže tam budou k prodeji těstoviny s baby špenátem, s chili, s rajčaty. Takové příchuťové těstoviny, které znáte. Všechny se vyrábí u nás v centru, kde máme výrobnu. A k tomu představíme řadu pest."

Kromě toho budete moci ochutnat i různé dezerty a čerstvé těstoviny.

Veronika Pokorná, Montessori hračky VAVITO: “Jdeme tam s dřevěnými hračkami, které mají nějakou přidanou hodnotu, které rozvíjejí například jemnou motoriku, kreativitu, zručnost a budeme tam mít sebou také pytlerove trojúhelníky, což je takové malé dětské domácí hřiště. Máme různé skládačky, šněrovačky, na kterých se děti naučí třeba i šněrování tkaniček. Máme dřevěná autíčka a všeobecně hračky, které mají zaoblené hrany, které jsou bezpečné, nemají žádné šroubky, takže jsou vlastně i certifikované pro děti.”

Kromě obchodníků nebudou na Alšově náměstí chybět tradiční kavárny. Celkem se tady prostřídají tři a součástí Sdílka bude také výstava porubských projektů.

Kateřina Hradilová, brigádnice, MOb Ostrava-Poruba: “Já tam budu k dispozici všem lidem, kteří za námi přijdou. Můžeme si popovídat o tom, jaké budou rekonstrukce. Například se plánuje obnovit park u DK Poklad, potom dál plánuje se revitalizace Floridy a tak dále. Určitě se těším, Sdílko mám moc ráda, je to moje srdcovka. Budu na něm sice podruhé, ale už když jsem tam byla poprvé tak mě to opravdu vzalo za srdce a moc se na to těším.”

Veškerý program najdete na webu www.sdilkoporuba.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail