Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace vnitrobloku mezi Hlavní třídou a náměstím J. Nerudy pokračuje II. etapou

Poruba postupně komplexně mění vnitrobloky. Mnohé z nich jsou v původním stavu a neodpovídají tak požadavkům dnešní doby. Aktuálně skončila první etapa revitalizace vnitrobloku mezi Hlavní třídou a náměstím Jana Nerudy.

Dvůr za Hlavní třídou v části od ulice 17. listopadu po ulici Komenského je téměř hotový. Kompletně byly opraveny chodníky, vozovka i veřejné osvětlení a přibyla také parkovací místa. Chybí už jen poslední detaily.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Tady ještě budou probíhat jemné terénní úpravy, jejich dopracování a také ještě nějaká částečná opatření pro odvod dešťové vody. Vnitroblok obohatí nový mobiliář, z něhož asi nejzajímavějším prvkem bude vyvýšené posezení se záhony, kterých tady bude zhruba 5 nebo 6. Je tady první veřejný gril, takže uvidíme jak se o něj budou obyvatelé starat. Respektive jak dlouho vydrží.”

Ve vnitrobloku nechybí ani klasické lavičky a houpačka pro děti. Obměnou prošla i zeleň. Vysázeno tady bylo téměř 30 nových stromů a stovka okrasných keřů.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Po rekonstrukci v rámci celého řešeného úseku bude k dispozici více než 100 nových legálních normových parkovacích míst. Parkoviště je zrealizované z drenážní a zatravňovací dlažby, která má ten efekt, že velká část vody by se měla vsáknout a tudíž by neměla bez užitku odcházet a být odváděná do kanalizace.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já vždycky říkám, že opravdu prokoukne to prostranství až napřesrok. Až skutečně vyroste veškerá tráva, výsadby a další věci a to nějakou dobu trvá. Takže opravdu pěkné to bude až vlastně na jaře toho dalšího roku. Nicméně bude tady docházet ještě k celé řadě dalších prací a úprav.”

Pracuje se už i ve spodní části vnitrobloku. Tedy v prostoru od ulice Komenského po zhruba Alšovo náměstí.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Jedná se o kompletní rekonstrukci vozovky, chodníků, vybudování nových parkovacích míst, terénní úpravy, nové veřejné osvětlení. Práce by měly postupovat tak, že na konci září bychom rádi zprovoznili nyní uzavřený úsek ulice Komenského, který vede k Nerudovu náměstí.”

Kompletně bude celý vnitroblok hotový do listopadu letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy