Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má novou koalici a ladí programové priority

V Porubě se dohodli na stejné koalici jako tomu bylo v minulém volebním období. A to i přesto, že hnutí ANO značně posílilo. Na radnici tak bude vládnout s koalicí SPOLU a Piráty.

Koalice hnutí ANO s koalicí SPOLU a Piráty se v minulém volebním období na porubské radnici osvědčila. Není tak nejmenší důvod na tom něco měnit. Svědčí o tom zejména spousta dobře odvedené práce.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Udělali jsme opravdu velké množství práce, plnili jsme strategický plán a chceme ho plnit dál. Proto jsme se dohodli se stejnými partnery jako v minulém volebním období. A to opravdu z toho důvodu, že těch třecích ploch, které by mezi námi byly nebo budou, tak je opravdu minimum a dohodli jsme se téměř úplně na všem. V tom následujícím volebním období chceme posilovat především resorty jako je bezpečnost a prevence kriminality a samozřejmě IT rozvoj i governmentu a tak dále.”
Jan Dekický (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Teď jsme ve fázi, kdy máme podepsanou koaliční smlouvu. Čeká nás ustavující zastupitelstvo, které to samozřejmě všechno potvrdí a během té doby zároveň i dolaďujeme programové priority, které jsme si stanovili a na které se v těch následujících 4 letech chceme zaměřit.”
Martina Dušková, lídr Pirátů, Ostrava-Poruba: “My jako Piráti tam budeme mít 3 zastupitele a z toho jeden z nich bude místostarosta. Povedlo se nám oproti minulým letům rozšířit gesce, které budou svěřeny Pirátům. V minulém volebním období jsme měli školství a bezpečnost a teď jsme se dohodli ještě o rozšíření o gesce sport a sociální věci. To jsou vlastně témata, která chceme dál rozvíjet.”

Na radnici se také podařilo snížit počet členů rady z 11 na 9 a zejména kvůli úsporám by se měly zúžit i komise a výbory.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy