Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadlo, workshopy, tvořivé dílny. Porubská centra volného času nabízejí pestrý program

Do Centra volného času Vietnamská se po roce vrátila divadelní představení. To první patřilo dospělým, kteří tady shlédli inscenaci Jeden plus jedna jsou tři.

Odbor školství, prevence, kriminality a bezpečnosti porubské radnice má na starost 3 nízkoprahové budovy. Dvě centra volného času a Komunitní centrum Všichni spolu. Nabízejí nejen volnočasové aktivity, ale také různé akce. Tento týden to bylo divadelní představení Jeden plus jedna jsou tři britského autora Raye Cooneyho.

Tomáš Černý, režisér, Spolek při Gymnáziu Nový Jičín: “To je taková skvěle zvrácená fraška a baví nás. Baví z ohlasu také diváky, z čehož máme obrovskou radost a těšíme se, jak si právě zahrajeme tady toto v Ostravě, protože s touto hrou jsme tady ještě nebyli. Vybrali jsme si to proto, že nám to téma sedí, je takové ztřeštěné a něco, co není úplně obvyklé. Tak možná to nás na tom lákalo. Zkoušeli jsme to asi dva měsíce, intenzivně posledních 14 dní a snad to na kvalitu nemělo nějaký vliv.”
Jiří Bartoň, herec, Spolek při Gymnáziu Nový Jičín: “Má role je vlastně farmář Stanley, i když farmář vlastně nejsem. Během hry vystřídám mnoho rolí, mnoho postav, ale přitom jsem pořád jedna a ta samá osoba, která na konci sama sebe odhalí. Baví mě to teda nesmírně, i když je to hodně náročné. S kamarády ovšem je to vždycky zábava.”

Těšit už se můžete i na další akce.

Monika Soviarová, Odbor školství, prevence, kriminality a bezpečnosti, MOb Ostrava-Poruba: “Příští týden budeme mít divadélko pro děti a můžou přijít rodiče na pohádku Větřík Petřík, další akci chystáme halloween, který je pro děti a je nutné si ho rezervovat a dále chystáme dvě mikulášské nadílky v jedné budově tady na Vietnamské a druhé na komunitním centru.”

Centra volného času i komunitní centrum Všichni spolu jsou vybaveny i venkovními hřišti s posezením a grilem.

Monika Soviarová, Odbor školství, prevence, kriminality a bezpečnosti, MOb Ostrava-Poruba: “V budovách je možnost navštívit pingpongovou hernu, stolní tenis, zahrát si kulečník a taktéž v těchto budovách působí různé spolky, které se tady scházejí a používají klubovny ke svým aktivitám.”

V budovách probíhají také různé workshopy, tvůrčí dílny a zábavná odpoledne. Veškeré aktivity, letáky a kontakty najdete na facebooku komunitního centra Všichni spolu nebo facebooku CVC 1541.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy