Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má první fotbalovou akademii v ČR

  • Ostrava,

Ostrava si připsala další prvenství. Může se pyšnit vůbec první středoškolskou akademií zaměřenou na fotbal v Česku. FC Baník Ostrava ji slavnostně otevřel na Základní škole Dvorského v Ostravě-Bělském lese.

Baník Ostrava chce mít talentované hráče pěkně pohromadě. Zřídil si proto vlastní středoškolskou akademii. Jde o čtyřletý maturitní obor Ekonomika a sport s povinně volitelným předmětem fotbal.

“Prakticky jsme nemuseli hluboko dumat nad tím, jak to udělat, protože jsme se inspirovali v zahraničí. Co se týče fotbalu v ČR, tak je to první společná třída v ČR,” říká Petr Mašlej, předseda Akademie FC Baník Ostrava

Ta vznikla na Základní škole Dvorského v Bělském lese, protože má výborné podmínky jak ke sportování, tak k výuce.

“I s ohledem umístění nám vyhovuje, protože je asi 800 m od školy je ve výstavbě sportovní centrum mládeže Vista,” dodává Petr Mašlej, předseda Akademie FC Baník Ostrava

“Doufáme, že ti hráči si toho budou vážit a prostě pomůžeme jim v té výkonnosti,” uvádí

René Bolf, bývalý fotbalový reprezentant

“Já si myslím, že to je perfektní pro náš růst.”

“Tak je to tady super jako, výborný zázemí tady je. Zatím se mi tady hodně líbí.”

“Myslím si, že to je super pro nás a moc se mi tady líbí.”

Pavel Srníček, Marek Jankulovski, Tomáš Galásek, Milan Baroš a další hráči proslavili Ostravu doma i v zahraničí a všichni tito fotbalisté vzešli z mládežnického programu Baníku. Cílem akademie je na tyto úspěchy navázat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy