Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodník s krémy za korunu k soudu nepřišel

  • Ostrava,

Pokud sledujete zpravodajství, jistě jste už slyšeli o společnosti Streemsun, která má na svědomí neuvěřitelných 1300 podvedených lidí. Drtivá většina jsou důchodci, kteří se nechali napálit na typickou fintu šmejdů. Koupili si krém za korunu a přitom se upsali k zaplacení dalších tisíců. Ve středu měl začít v Ostravě soud s obchodním zástupcem firmy.

V roce 2011 se začaly před lékárnami, obchodními centry a na náměstích objevovat hostesky, které důchodcům nabízely tento krém na křečové žíly. Řada seniorů nabídku přijala, protože stál pouze jednu korunu. Háček byl v tom, že museli zároveň vyplnit osobní údaje a podepsat smlouvu.

Petr Kondělka, státní zástupce: “Podmínkou pro získání toho krému byl podpis listin. Poškozeným bylo zamlčeno, že tím podpisem se stávají členy drogerijního klubu. Z členství jim vyplývala povinnost zaplatit aktivační poplatek 4650,- korun.”

Celkem je téměř 1300 podvedených, z nichž bylo některým i přes devadesát let. Ne všichni ale téměř 5 tisíc za členství v drogistickém klubu zaplatili. I tak si ale podvodníci přišli na půl milionu korun. Obviněný obchodní zástupce Jan Morár ve středu k soudu nepřišel.

Petr Vaněk, obhájce: “Vážená paní předsedkyně, omlouváme účast mého klienta ze zdravotních důvodů, které nedokáže blíže specifikovat. Předpokládám, že co nejdříve doručí soudu nemocenský lístek.”

Obhájce Morára také naznačil, že soud čeká maraton výpovědí. Prý bude trvat na osobním výslechu všech poškozených.

Lucie Olšarová, mluvčí krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaný se měl dopustit podvodu. Hrozí mu 5 - 10 let vězení.”

Soudkyně pohrozila, že si náhlou nemocenskou Jana Morára ověří a pokud se ukáže, že šlo o nějakou banalitu, nechá ho vzít do vazby a k soudu předvést.

Nahlásit chybu


K tématu
Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail