Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič kamionu usnul a skončil v zahrádkářské kolonii

  • Ostrava,

Pokud někdo potřeboval ve středu dopoledne z Frýdku-Místku do Ostravy, musel strávit dlouhé minuty v zácpě, která se vytvořila kvůli dopravní nehody kamionu. Vše nasvědčuje tomu, že řidič měl mikrospánek a v plné rychlosti sjel z Místecké ulice do zahrádkářské kolonie v Hrabové.

V sedm hodin ráno vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému na Místeckou ulici. Těsně před Ostravou totiž sjel v plné rychlosti ze silnice kamion a po divoké jízdě z náspu dolů zastavil asi po dvou stech metrech v zahrádkářské kolonii.

Lenka Sikorová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: “Příčina nehody je v šetření dopravních policist. S největší pravděpodobností řidič za volantem usnul. Škoda je předběžně odhadována na milion korun.”

Plné ruce práce měli hasiči, protože do půdy uniklo asi tisíc litrů nafty. Půda byla zasypána sorbentem a na nedalekém potoku vytvořili sorpčního hada. Řidič byl mezitím přepraven do nemocnice, ale jeho zranění prý nejsou vážná.

kolega řidiče: “Asi si ho tam nechají na pozorování.”

Do zahrádkářské kolonie postupně přijížděli majitelé jednotlivých chatek a nestačili se divit. Jedna byla dokonce posunuta asi o dva metry.

zahrádkáři: 1/ “To je neskutečné, jak to mohl sjet.” 2/ “Srazil tam vzadu šopu a tu chatku posunul. Plot se bude muset udělat znovu.”

Složité bylo dostat kamion zpět na vozovku. Po celou dobu byl provoz na Ostravu veden jedním jízdním pruhem a od 13 hodin musela být na nezbytně nutnou dobu Místecká ulice uzavřena úplně.
Letní kino AMFI: PARAZIT

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Festival her, hraček a zábavy HRAVÁ OVA

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Závěrečný koncert

Zítra
Ostrava-Jih, Katedrála Božského Spasitele, Ostrava

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

SABTIKAS, s.r.o., Velká Polom
Velká Polom
od 23 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků