Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vize muzea MHD v Ostravě se začíná zhmotňovat

  • Ostrava,

Vize ostravského muzea Městské hromadné dopravy se začíná zhmotňovat. Magistrát už má k dispozici vizualizace architektonických kanceláří, které se účastnily vyhlášené soutěže. Vítězný ideový návrh pochází z Rakouska.

Plochy u hlavního nádraží v Ostravě-Přívoze. Město chce původně industriální areál proměnit v muzeum hromadné dopravy.  

"Nyní jsme dokončili soutěž na výběr ideje toho, jak by muzeum mělo vypadat. Od začátku jsme kladli důraz na to, aby muzeum nebylo prostou výstavkou dopravní techniky, ale aby opravdu obsahovalo prvky, které byly schopny přilákat návštěvníky všech generací, ideálně rodiny s dětmi. Jsme rádi, že jsme takový návrh dostali. Vítězný návrh je od společnosti BWM Architekten und Partner ZT GmbH z Vídně. Ideově jsme ho vybrali a budeme pracovat na jeho zpřesnění a dopracování do detailu," říká Lukáš Semerák (Ostravak), radní Ostravy pro dopravu. 

Dopravní podnik vlastní velkou sbírkou historických vozidel i dalších předmětů, které jsou kromě vybraných příležitostí skryty veřejnost v garážích a depech. Město chce také oživit lokalitu u hlavního nádraží. 

"Asi nejpozitivnější na tom návrhu je to, že z velké části respektuje stávající budovy. Sice jsme řekli, že neexistuje omezení pro návrhy a kreativitu, tak jsme rádi, že toto rakouské studio z velké části respektuje stávající budovy. Jinými slovy ušetří peníze za velké množství stavebních nákladů," dodává Lukáš Semerák. 

Základem muzea budou historické exponáty, město ale sází i na interaktivní a vzdělávací prvky. V ideovém návrhu stojí také visutá dráha a další vnitřní i venkovní aktivity. První stavební práce by podle radního Semeráka mohly začít v roce 2019.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy