Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zoologická zahrada v Ostravě zažila další rekordní rok

  • Ostrava,

Téměř 507 tisíc lidí - ostravská ZOO potřetí v historii hlásí překročení půlmilionové hranice návštěvnosti a zároveň spoustu dokončených i plánovaných projektů.

Další rekordní rok v ostravské ZOO. Jedním z hlavních loňských projektů byla velká elektrifikace. Žádná jiná ZOO na světě ji v podobném rozsahu nepodstoupila. Areál byl rozkopán v délce 11 kilometrů. Náročný projekt by měl být hotov letos na podzim. "Rok 2017 byl v historii ostravské ZOO jeden z nejlepších a nejúspěšnějších. Podařilo se odchovat rekordní množství mláďat, více než 1300. Z těch nejvzácnějších zvířat, která se podařilo ZOO odchovat, je to takzvané Mládě roku 2017, a to je samička Lemura sclaterova, nejvzácnějšího primáta ostravské ZOO a jednoho z nejvzácnějších druhů zvířat vůbec, kriticky ohroženého vyhubením," spokojeně říká ředitel ZOO Ostrava Petr Čolas.

Zahradě se mimo jiné podařil i historický odchov Lemura mongoze. ZOO celkově poskytla téměř 550 mláďat bezplatně pro repatriaci. Město chce do ZOO i nadále investovat, brzy začnou práce na vícepodlažním parkovišti. "Budeme vyhlašovat veřejnou zakázku sice teprve na projektovou dokumentaci, ale důležité je začít. Bude to projekt na parkování na stávajícím místě mezi horním a spodním parkovištěm. Bude navazovat na reliéf terénu s tím, že bude vytvořeno asi 200 nových parkovacích míst. Dalšími expozicemi, které by měly přilákat nové návštěvníky a zatraktivnit ZOO, bude expozice pro Makaky lví, pro kopytníky a gibony a průchozí voliéra pro Kondora královského," říká náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová (ANO).

Zoologická zahrada chová aktuálně 417 druhů zvířat, v areálu žije celkem 4075 jedinců. Kromě toho podporuje velkou řadu projektů po celém světě. Stohektarový areál chce do budoucna přeměnit na nejbiodiverzitnější místo v Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy