Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Hulvákách bude postaven domov pro seniory

  • Ostrava,

Už v tomto roce by Ostravě - Hulvákách měla začít výstavba nového domova pro seniory. Vedení města reaguje na stoupající počet důchodců a nedostatečnou kapacitu stávajících pobytových služeb pro ně. Po dokončení stavby přibude pro seniory 100 lůžek.

V Ostravě je v současné době k dispozici 2060 míst v domovech pro seniory. Z toho je asi 450 lůžek v neziskových organizacích a ty zbývající spravuje město. Je to málo a proto chce magistrát postavit další takové zařízení. "Dlouhodobě se uvažuje o tom, že by bylo potřeba počet míst navýšit. Představa je asi dva a půl tisíce míst. Vycházíme z toho, že máme 1500 žádostí." vysvětluje náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

Nový domov pro seniory bude stát v Hulvákách hned vedle Duhového domu na ulici Sokola Tůmy. V budově bude 50 jednolůžkových a 25 dvoulůžkových pokojů. Samozřejmostí je kuchyně, prádelna i společenská místnost. Parkoviště bude mít kapacitu 37 míst a část bude i v podzemí. "Náklady se předpokládají 3,3 mil .až 4,1 mil. Kč na jedno lůžko," doplňuje Pražák.

Stavba by měla začít koncem roku a první klienti by se měli nastěhovat na začátku roku 2021. Čekací lhůta na umístění do domova se v Ostravě pohybuje mezi 6 a 18 měsíci. Průměrný věk klientů těchto zařízení je 82 let. 30 procent jich ročně zemře. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail