Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Břehy Ostravice ozdobily terasy. Okolí řeky v centru Ostravy je stále populárnější

  • Ostrava,

Ostrava se už několik let snaží vytvořit z okolí řeky Ostravice oblíbené místo pro sport a relaxaci. A jak uvidíte daří se to. V těchto dnech byly na pravém břehu u Sýkorova mostu dokončeny nové terasy a jejich okolí bylo zkrášleno a ozeleněno. Zároveň také vzniklo bezbariérové napojení na stezku, která lemuje řeku.

V centru Ostravy pokračuje zvelebování břehů řeky Ostravice. V listopadu bylo dokončeno vodácké molo, zrekonstruováno bylo i okolí sochy Miloše Sýkory a nyní jsou dokončeny také terasy k posezení. Jsou z betonu a dřeva. Všude je navíc spousta nové zeleně. "Jsme si vědomi, že řeka láká k procházkám a relaxaci. Kolem řeky jsou cyklostezky. Cílem úprav prostoru kolem sochy bylo, abychom napojili chodník od slezské strany přímo na ty komunikace," popisuje náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Veškeré práce stály téměř 14 milionů korun. Úpravy umožní maminkám s kočárky, vozíčkářům i cyklistům sjet na stezku, která vede podél řeky. Celý projekt trval pouhých 100 dní. "Stavba byla složitá. Jsou tady prefabrikované schody, pohledové betony i žuly, takže docela složitá stavba, ale nakonec se to za 100 dní podařilo," vysvětluje Marian Kotas ředitel firmy K2 stavební Moravia, která zakázku realizovala.

V plánu jsou další úpravy moravské části řeky za téměř 60 milionů korun. Budovat se budou chodníky, cyklostezky i cesty a parkoviště. Vznikne i nová visutá galerie. Vše s důrazem na to, aby nedocházelo ke kolizím cyklistů, chodců a aut. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků