Ostrava má 21 nových strážníků. Čeká je zvýšení platu

  • 13:52,
  • Ostrava ,

Ostrava má dalších 21 nových strážníků. Ti složili slavnostní slib před svým ředitelem Miroslavem Plačkem a primátorem Tomášem Macurou. V těchto dnech už se zařazují do normálního výkonu služby.

Ostrava se blíží sto procentní naplněnosti stavů městské policie. Na magistrátu složilo slavnostní slib nových 21 strážníků a strážnic, kteří okamžitě posílili hlídky v ulicích. "Mezi nimi je 14 mužů a 7 žen. Všichni prošli tříměsíčním rekvalifikačním kurzem, ve kterém si osvojili právní normy, prošli výcvikem a sebeobrany a taktiky zákroků," potvrdil ředitel MP Ostrava Miroslav Plaček.

Po letech odchodů strážníků do ostatních ozbrojených složek státu se daří zastavit fluktuaci a strážníci jdou v ulicích opravdu vidět. Přispívá to k větší bezpečnosti a jejich přítomnost působí i jako dobrá prevence. "Je to plnohodnotná složka IZS. My se jim snažíme vytvořit velmi konkurenční podmínky, aby nám neodcházeli k policii ČR nebo hasičům," řekl primátor Tomáš Macura.

Nováčci musejí nyní aplikovat to, co se naučili ve škole do praxe. Zkušenosti z ulice se ale naučit nedají. "Už jako malý sem si hrál na policistu a bavilo mě hrát si na ochránce lidí," vysvětlil svou motivaci jeden z nováčků. V současné době už se připravuje do služby dalších 11 budoucích strážníků a nový kurz začíná 1. dubna.
Pohádky o mašinkách / premiéra

24.01. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

25.01. 09:00
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

25.01. 15:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků