Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začíná rekonstrukce historických jatek. Ostrava omezovat investice nebude

  • Ostrava,

Rekonstrukci historické budovy jatek v centru Ostravy už nic nezastaví. V pondělí si převzala objekt stavební firma a v nejbližších dnech všechno začne. Investice jsou pro Ostravu v době pandemie velmi důležité. Primátor Tomáš Macura potvrdil, že město je natolik ekonomicky silné, že by mělo bez potíží zvládnout důsledky krizových opatření.

Pro vzhled centra města je pondělí 6. dubna důležitým dnem. I přes pokračující pandemii, převzala společnost Zlínstav historickou budovu jatek, která se v průběhu několika měsíců změní galerii moderního umění. Investice jsou v této době podle vedení města velice důležité. "Investování ze strany státu a ze strany měst mohou významným způsobem držet ekonomiku. Je potřeba, aby investiční akce nadále probíhaly. Tím, že Ostrava hospodaří se schváleným rozpočtem a dlouhodobě s relativně dobrým hospodařením, tak si můžeme dovolit ty investiční akce v této době realizovat," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Památkově chráněný objekt se bude přestavovat podle návrhu polského architektonického studia Roberta Konieczného. Vítězná stavební firma nabídla, že úpravy provede za 206 milionů korun. Letos Ostrava vyčlenila 100 milionů a zbytek bude v rozpočtu pro příští rok. V pondělí si stavebníci převzali budovu a v nejbližších dnech už přijede těžká technika. "Máme zajištěnu práci na nejbližší dva měsíce. S vlastními lidmi budeme primárně provádět bourací a demoliční práce a demolici části objektu, která je k tomu určena," popisuje ředitel Zlínstavu Marek Podzemný. 

Nová jatka bude tvořit šest výstavních sálů. Díky otočným stěnám, bude do výstavního prostoru začleněno i venkovní prostranství. Rekonstrukce bude hotova do konce příštího roku. 

Nahlásit chybu


K tématu
Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail