Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do pomoci Alzheimercentru Ostrava se zapojilo 15 vojáků

  • Ostrava,

V Alzheimercentru Ostrava se nakazilo už 42 klientů a 17 zaměstnanců. Na konci minulého týdne se tak zařízení dostalo do krize a žádalo pomoc na všech frontách. Hledali se zdravotníci i pečovatelé, kteří by mohli do centra nastoupit a pomoci s péčí o klienty. Vedení kraje poté oslovilo armádu a ta už do zařízení poslala 15 vojáků.

"Jsme rádi, že můžeme pomáhat starým a nemocným, protože my máme to štěstí, že jsme mladí a silní. Patnáct našich vojáků se teď stará o klienty v Alzheimercentru v Ostravě. " informovala Armáda České republiky ve čtvrtek odpoledne na sociální síti.

Vojáci pomáhají personálu například s úklidem nebo dezinfekcí, ale i s běžnou péčí o klienty. "Děkujeme armádě za pomoc. Díky tomu může náš personál načerpat energii a sílu na další období," reagovala na pomoc ředitelka centra Simona Lipovská.

O využití armády v zařízeních poskytující sociální služby navíc rozhodla v úterý vláda. Nedostatek a vytížení pečovatelů by mohl významně ohrozit život a zdraví lidí, kterým je v těchto zařízeních poskytována péče. "V souvislosti s rizikem koronaviru pomůže zajistit provoz domovů sociálních služeb až 360 vojáků. Po hraničních přechodech a chytré karanténě je to další praktická ukázka toho, že armáda pomáhá, kde je třeba,“ řekl k rozhodnutí ministr obrany Lubomír Metnar.

Vláda také reagovala na žádosti krajů, které nejsou aktuálně schopny zajistit veškeré činnosti potřebné pro řádný chod takových zařízení vlastními silami.

Domov pro seniory Iris v Ostravě zatím situaci zvládá. Dohromady má ale 33 nakažených klientů a 10 zaměstnanců.
Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Zítra
Ostrava-Poruba, Havlíčkovo nábřeží, Ostrava

SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

16.08. 13:00
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

16.08. 13:00
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

UNIGEO a.s.- Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků