Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do pomoci Alzheimercentru Ostrava se zapojilo 15 vojáků

  • Ostrava,

V Alzheimercentru Ostrava se nakazilo už 42 klientů a 17 zaměstnanců. Na konci minulého týdne se tak zařízení dostalo do krize a žádalo pomoc na všech frontách. Hledali se zdravotníci i pečovatelé, kteří by mohli do centra nastoupit a pomoci s péčí o klienty. Vedení kraje poté oslovilo armádu a ta už do zařízení poslala 15 vojáků.

"Jsme rádi, že můžeme pomáhat starým a nemocným, protože my máme to štěstí, že jsme mladí a silní. Patnáct našich vojáků se teď stará o klienty v Alzheimercentru v Ostravě. " informovala Armáda České republiky ve čtvrtek odpoledne na sociální síti.

Vojáci pomáhají personálu například s úklidem nebo dezinfekcí, ale i s běžnou péčí o klienty. "Děkujeme armádě za pomoc. Díky tomu může náš personál načerpat energii a sílu na další období," reagovala na pomoc ředitelka centra Simona Lipovská.

O využití armády v zařízeních poskytující sociální služby navíc rozhodla v úterý vláda. Nedostatek a vytížení pečovatelů by mohl významně ohrozit život a zdraví lidí, kterým je v těchto zařízeních poskytována péče. "V souvislosti s rizikem koronaviru pomůže zajistit provoz domovů sociálních služeb až 360 vojáků. Po hraničních přechodech a chytré karanténě je to další praktická ukázka toho, že armáda pomáhá, kde je třeba,“ řekl k rozhodnutí ministr obrany Lubomír Metnar.

Vláda také reagovala na žádosti krajů, které nejsou aktuálně schopny zajistit veškeré činnosti potřebné pro řádný chod takových zařízení vlastními silami.

Domov pro seniory Iris v Ostravě zatím situaci zvládá. Dohromady má ale 33 nakažených klientů a 10 zaměstnanců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy