Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ostravském Alzheimercentru se vystřídali vojáci, kteří tam vypomáhají při koronavirové nákaze

  • Ostrava,

Velkou chválu si vysloužili vojáci, kteří pomáhají personálu Alzheimercentra v Ostravě-Vítkovicích. Zařízení bylo před časem postiženo koronavirem. Skupina vojáků se teď střídá se svými kolegy. Osobně jim poděkoval také hejtman Ivo Vondrák.

Nákaza koronavirem Covid-19 byla v ostravském Alzheimercentru prokázána na začátku dubna. Nakaženi byli jak klienti, tak zaměstnanci. Do centra tak byla v polovině měsíce nasazena armáda. Vojáci pomáhají personálu, který by v omezeném počtu na péči o klienty nestačil. 

“V Alzheimercentru Ostrava 69 stálých zaměstnanců. K dispozici však nyní máme jenom 35 zaměstnanců. Ta výpomoc armády je důležitá, protože s tím stávajícím počtem nejsme schopni pokrýt služby a vystřídání směn mezi sebou,” vysvětlila regionální ředitelka Alzheimercentra Helena Nováková.

Po 14 dnech služby přijel vojákům poděkovat hejtman MSK Ivo Vondrák. 

“V okamžiku, kdy se objevil tak zásadní problém, jako se objevil tady v Alzheimercentru, tak nezbylo jinak, než o to požádat armádu, aby nám pomohla a myslím si, že skutečně ti pánové, co to přijeli, tak si vyzkoušeli vlastně, co to je první linie s nepřítelem, který skutečně zákeřný a navíc ještě neviditelný,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO). 

15členná skupina vojáků teď bude nahrazena stejným počtem kolegů. 

“Vojáci, kteří pomáhali v Alzheimercentru v Ostravě, jsou z velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov, kde pracují na funkcích instruktorů a pomáhají při přípravě personálu Armády České republiky. Dochází k rotaci těch vojáků, podle toho, jak tady úkoly splnili,” uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství v Ostravě Jaroslav Medek. 

Podstatné je, že situace v ostravském Alzheimercentru se každým dnem zlepšuje. Nakažení klienti se uzdravují a postupně se vracejí zpátky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy