Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava bude mít největší mrakodrap v ČR. Bude mít 60 pater

  • Ostrava,

V centru Ostravy vyroste největší mrakodrap v České republice. Bude mít 60 pater a stát bude na pozemku u Nové Karoliny, který investorovi prodá město. Nová dominanta bude mít dvě věže s byty, kancelářskými prostorami i hotelem. Projekt nese název Ostrava Tower.

Zastupitelé Ostravy posvětili prodej pozemku označeném jako Slza ostravské firmě RT Torax, která tam chce postavit nejvyšší budovu v naší zemi. Půjde o obchodně administrativní centrum s hotelem a byty. Dosud nezastavěné území prodá město za 62 milionů korun. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Oblast Karoliny je pro řadu lidí stále velmi citlivé téma, často vnímané jako konflikt s historickým jádrem města. Za přínosnější ji považuji vnímat jako soudobou čtvrť, která dlouhodobě posílí centrum města. RT Torax předkládá velmi ambiciózní projekt, který do konceptu rozvoje města zapadá. Bezesporu se v čase objeví řada komplikací, které jsou běžné i pro mnohé méně náročné projekty, město je připraveno s investorem spolupracovat a být nápomocno jeho řešení.

Město vyhlásilo záměr prodat pozemky loni a jeho součástí byly i parametry chystané stavby. Stanovena byla minimální cena 37 milionů, minimální výška 12 pater a budova musí být v souladu se záměry města. RT Torax chce 238 metrů vysoký mrakodrap se dvěma věžemi. Jedna bude mít 48 pater a budou v ní byty. Druhá má 60 podlaží a budou v ní kanceláře a v horních patrech hotel a restaurace.

Ondřej Chybík, architekt: "To, že ta budova je vysoká, je strašně zajímavý moment a příležitost pro Ostravu, protože ta budova není někde na zelené louce.  Ta spousta lidí, která tam bude pracovat a bydlet je nová energie pro Ostravu, která centru města trochu chybí." 
Jindřich Vaněk, mluvčí společnosti RT Torax , investora stavby: "Předpokládaná cena výstavby přesahuje 2 miliardy korun. Financování bude zajištěno částečně z vlastních zdrojů a částečně konsorciem bank." 

Součástí stavby budou společné podzemní garáže pro zhruba 700 aut. Parter propojí nákupní centrum Forum Nová Karolina, ulici 28. října a městský bulvár ulice Jantarová.  Převod pozemků je vázán na úhradu celé kupní ceny a také na vydání stavebního povolení. Mrakodrap má být hotov do května 2026.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy