Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava schválila další podporu podnikatelům a chystá pomoc neziskovkám. Mohou žádat o 20 tisíc kč

  • Ostrava,

Ostravští radní schválili poslední balík podpor pro podnikatele a zároveň také město zveřejnilo program finanční pomoci pro neziskové organizace. I ty mohou nyní požádat o 20 tisíc korun na řešení svých potíží souvisejícími s vládním opatřením.

Jak už z Ostravských minut víte, magistrát města pomáhá drobným podnikatelům rychlou podporou ve výši 20 tisíc korun. V tomto týdnu rada města schválila poslední balík žádostí, které budou do jednoho týdne zprocesovány i vyplaceny. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Na základě jednoduše vyplněných a rychle prověřených žádostí dostávali podnikatelé pomoc ve výši 20 tisíc korun na své účty do jednoho týdne od schválení. Dohromady tak získá 1854 žadatelů více než 37 milionů korun."

Celkem 392 žádostí bylo zamítnuto. Nejčastěji protože žadatelé neměli provozovny na území Ostravy nebo provozovali činnost, která nebyla zakázána usnesením vlády. Nyní chce město podobným způsobem pomoci i neziskovému sektoru.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Podporu mohou organizace čerpat na pokrytí mzdových, provozních, administrativních, případně i režijních nákladů nebo na nájem v případě, že jim ho již neodpustil majitel nemovitosti, ve které sídlí."

Žádosti mohou zájemci podávat elektronicky i poštou prostřednictvím jednoduchého formuláře zveřejněného na webu města Ostravy. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy