Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj přidá finance na vybavení hasičů. Jejich úloha je v dnešní době nezastupitelná

  • Ostrava,

Moravskoslezský kraj opět významně přispěje profesionálním jednotkám hasičů na nové vybavení i na rekonstrukci stanic. Peníze dostanou i dobrovolní hasiči , kteří mají v integrovaném záchranném systému důležitou roli.

Hasičský záchranný sbor MS kraj patří v naší zemi k úplné špičce a fungování Integrovaného bezpečnostního centra nám závidí celá Evropa. Je ale velmi důležité udržovat techniku na špičkové úrovni a proto krajský úřad každý rok přispívá hasičům na její obnovu. Letos to bude 37 milionů korun.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Hasiči jsou nepostradatelní při zajišťování bezpečnosti obyvatel kraje. A během pandemie se jejich přínos pro společnost ještě více potvrdil. Proto je nutné, aby měli pro svou činnost kvalitní vybavení. Nejmodernější technická zařízení mohou výrazně zvýšit efektivitů zásahů. Kraj proto přispěje 15 a půl milionu na čtyři nové cisternové stříkačky a další potřebné technické prostředky. Nikdo by si přece nepřál, aby hasiči pracovali a často i zachraňovali lidské životy se zastaralou technikou."

V posledních měsících se hasiči podílejí různým způsobem na boji s koronavirem. Rozváželi roušky, provádějí dekontaminace celých budov  a nyní rozvážejí očkovací vakcíny. Část peněz půjde i na dekontaminační sprchu a další prostředky. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „V posledních týdnech byli naši hasiči důležití při rozvozu vakcín po celém regionu. Rozvezli tisícovky dávek v nově pořízených kompresorových chladničkách s interními teploměry."
Radim Kuchař, náměstek ředitele HZS MS kraje: "Pomoci kraje si velmi ceníme. Nakoupíme například 4 cisternové protichemické vozy, dieselagregáty pro nouzovou výrobu elektřiny nebo zvedací tlakové vaky." 

12 milionů korun půjde i na rekonstrukce hasičsských stanic. 3 miliony dostanou i dobrovolní hasiči. využijí je na odbornou přípravu, akce pro děti a udržování tradic. Dostanou také 31 zdravotnických batohů za téměř 2 miliony korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy