Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slováci vykradli v Ostravě dva obchody s elektronikou. V obou případech to zvládli pod minutu

  • Ostrava,

V následující reportáži vám ukážeme dvě drzé krádeže elektroniky, které zloději zvládli neuvěřitelně rychle. Kriminalistům nechali zloději jen velmi málo stop, ale přesto se je podařilo dopadnout. Ukázalo se, že do Ostravy jezdili loupit dva Slováci.

Nejprve se můžete podívat na vloupání do prodejny s elektronikou v Ostravě Hrabůvce, kde zloději vypáčili dveře a pak jako ve filmu následovala blesková akce. Přesně věděli, kde co je a zaměřili se na drahé zboží. Rozbíjeli výlohy a brali mobily, tablety nebo hodinky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Aby zjistili, jak prodejny uvnitř vypadají, měli si muži nejprve objednat zboží přes internet, které si následně vyzvedli. O několik hodin později se do obou obchodů měli vloupat."

Na druhý obchod v Mariánských Horách si přinesli kladivo. Jeden z mužů rozbil spodní část výlohy a pak kladivo odhodil. Nechali projet několik aut a pak otvorem prolezli dovnitř. Tentokrát byli ještě rychlejší. Měli štěstí, že v prodejna byla vybavena zbožím na vánoční nápor. 

vedoucí prodejny: "Ukradli to tak rychle, protože jsme měli špatně naskladněné věci. Samozřejmě teď už to tak není. V podstatě by se dalo říct, že tady byly krabice plné mobilů. Měli vlastně štěstí."

Kriminalisté nakonec vypátrali dva Slováky, kteří jezdili do naší země auty z půjčovny a hned po činu se vraceli domů prodat zboží. Nakradli elektroniku za 800 tisíc korun. Jsou ve vazbě a hrozí jim 5 let vězení. Je možné, že toho mají na svědomí více. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy