Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříleté dítě vběhlo před jedoucí autobus, policie hledá svědky kolize

  • Ostrava,

Tříleté dítě vběhlo v pondělí odpoledne v Ostravě-Svinově přímo před jedoucí autobus. Po střetu bylo převezeno na ošetření do nemocnice. Policie teď hledá svědky nehody, kteří by mohli pomoci objasnit všechny detaily nešťastné události.

V pondělí krátce po 13. hodině projížděl městský autobus linky 374 Bíloveckou ulicí směrem k nádraží Ostrava-Svinov. Když byl v úrovni svinovského fotbalového hřiště a křižovatky s ulicí Leopolda Kříže, do cesty vběhlo řidiči malé dítě.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Tříleté dítě náhle a bezprostředně vběhlo z přilehlého parkoviště do jízdní dráhy městskému autobusu. Dítě bylo transportováno k ošetření do nemocnice."

I tak mělo dítě velké štěstí, nemělo by mít totiž žádná vážná zranění. Řidič autobusu velmi rychle zareagoval. Policie teď ale hledá svědky události.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "K řádnému objasnění, zejména k objektivnímu zjištění příčiny a míry zavinění žádáme svědky této kolize, aby kontaktovali policisty prostřednictvím bezplatné linky 158. Vyšetřování pomohou i záběry z palubních kamer, které nehodu zachytily."

Dopravní policisté zároveň nabádají rodiče, aby dávali na své děti větší pozor a zároveň je učili bezpečnosti v dopravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy