Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítkovicemi otřásl výbuch, následoval obrovský požár v průmyslovém areálu

  • Ostrava,

V areálu recyklační linky v Ostravě-Vítkovicích vypukl obrovský požár. Podle svědků došlo chvíli předtím k mohutné explozi a nad průmyslový areál se vyvalil obrovský oblak černého kouře, který je viditelný na kilometry daleko. Na místo postupně zamířilo 31 hasičských jednotek a přiletěl na pomoc i vrtulník. Byla vydána výstraha veřejnosti, aby lidé v okolí Vítkovic a centra Ostravy nevětrali a pozavírali si okna. Hasiči později vyhlásili mimořádný stupeň požárního poplachu.

VIDEO: TV Polar
VIDEO: TV Polar

Výbuch se ozval přibližně kolem 7:45 v areálu firmy, která likviduje autovraky. Následně okolí zamořil obrovský oblak černého kouře, který byl viditelný na kilometry daleko. Hasiči nejprve vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, poté třetí a nakonec museli přejít na mimořádný stupeň požárního poplachu. Hořelo 1500 tun autovraků a kovového šrotu a dalších 600 tun drceného recyklátu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Před 8 hodinou ranní jsme přijali oznámení o explozi a následnému zahoření několika kontejnerů v areálu recyklační firmy v Ostravě – Vítkovicích. Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že dále pak požár pokračoval a došlo k zahoření plastových tonerů či autovraků. Vzhledem k tomu, že k požáru došlo v neobydlené části Ostravy, nebyla nutná evakuace osob."

Na místo zamířilo velké množství hasičských jednotek a nyní probíhá likvidace požáru. Podle prvotních informací měla být na místě jedna lehce zraněná osoba.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Stále doporučujeme lidem, kteří bydlí v centru Ostravy či Vítkovicích, aby stále nevětrali a tím tak předešli k možnému nadýchání se škodlivých zplodin.""

Zplodiny z požáru tonerů a autovraků mohou být zdraví škodlivé. Ředitel společnosti se k události odmítl vyjádřit.

Jiří Šašek, ředitel SPV Recycling: "Bez komentáře, děkuji, na shledanou."

Firma se podle informací na svém webu zabývá ekologickou likvidací vozidel, výkupem a zpracováním autovraků a kovových odpadů.

Podle našeho redaktora se na místě kolem deváté hodiny ozývaly další exploze.

Tomáš Kořistka, redaktor TV Polar: "Viděl jsem ten kouř už z Poruby, viditelný je na kilometry daleko. Hoří tam hromada slisovaných aut a neustále to vybuchuje. Na místě už je velké množství hasičů, vidím také několik vodních proudů, kterými se snaží požár uhasit. V pohotovosti je i několik sanitek."
Eva Kijonková, mluvčí DOV: "Dnes podle našich informací došlo k zahoření ve firmě nedaleko Místecké ul. v Ostravě, v blízkosti někdejší Aglomerace. Událost se nijak netýká firem ze skupin Vítkovice, Cylinders Holding ani areálu Dolních Vítkovic."

K požáru přiletěl také policejní vrtulník, přistál na letišti v Mošnově, kde nabral hasiče a zamířil k požáru, kde pomáhá hasit oheň. Společně s policejním vrtulníkem, je do zásahu zapojen také soukromý vrtulník. Ten je zařazen jako ostatní složka IZS.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté nadále provádí součinnost na místě, byl přibrán policejní vrtulník, který pomáhá hasičům při hasičských prací. Dopravní policisté dohlíží na provoz silničního provozu v blízkosti místa události a zajišťují průjezdnost přilehlých komunikací. Celá událost nyní zůstává v kompetenci hasičů."

Byla povolána těžká hasičská technika ze záchranných útvarů v České republice. Potvrdil to mluvčí hasičů. Požár byl následně lokalizován ve 14:16. Zásah na místě ale dál pokračoval.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy