Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě pitbulteriér pokousal malou holčičku na tváři, opilé majitelce hrozí roční vězení

  • Ostrava,

Dnes vám bohužel přinášíme informaci o dalším útoku psa bojového plemene na dítě. Okolnosti jsou zarážející, protože majitelka tohoto nebezpečného psa zvíře přivedla na zahrádku restaurace v Ostravě a přivázala ho poblíž dětského koutku. Pitbulteriér bez náhubku pak pokousal dvouletou dívenku v obličeji.

Rozum zůstává stát nad chováním 34leté ženy z Ostravy, která na konci května vysedávala a pila alkohol na zahrádce restaurace v Zábřehu se svým pitbulteriérem. Pes neměl náhubek a byl přivázaný ke stolu. Bohužel seděli jen kousek od dětského koutku, kde si hrála i dvouletá dívenka. Co se přesně stalo nikdo neví. 

matka pokousané dívenky: "Byl tam udělaný dětský koutek. Klouzačka, pískoviště i takový domeček. Hrála si tam spousta dětí. Během pár vteřin najednou křik, pláč, přiletěl syn s malou. Malá pokousaná v obličeji, celá od krve." 

Svědci rychle přivolali záchranáře a dívenka jela do nemocnice, kde se podrobila operaci. Na tváři má celkem 4 jizvy. Majitelka psa na místě s policisty nespolupracovala. Dechová zkouška ale prokázala téměř dvě promile alkoholu v krvi. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení z podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Nyní se shromažďují veškeré důkazy a provádí se procesní úkony."

Kromě jizev na tváři má dívenka bohužel i další problémy, které snad pominou. 

matka pokousané dívenky: "První týden po tom útoku byl šílený, protože mi malá nespala a budila se. Teď se v noci počůrává."  

Majitelce psa hrozí rok vězení. Policisté zjistili, že několikrát od stolu odešla a nechala psa bez náhubku zcela bez dozoru. Možná právě v té chvíli kolem procházela dívenka. O dalším vývoji této události vás budeme informovat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy