Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Svinovských mostech v Ostravě budou ve čtvrtek pomáhat nosiči kočárků

  • Ostrava,

Nezvyklou profesi budou ve čtvrtek vykonávat zaměstnanci Ostravských komunikací na Svinovských mostech. Od osmi hodin ráno do dvou odpoledne se stanou nosiči kočárků. Samozřejmě pomůžou i handicapovaným. Důvodem je oprava jednoho z výtahů, který nebude fungovat.

Nejvýznamnější dopravně - přestupní uzel v Ostravě bude mít ve čtvrtek mimo provoz jeden výtah. 

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: "Potřebuje výměnu opotřebených lan. Musíme ho tedy dočasně odstavit z provozu. Jde o výtah číslo dva na takzvané severní věži, tedy té nejbližší k Hornbachu, ve směru na Porubu."

Po celou dobu tak budou na mostech přítomni nosiči kočárků, kteří budou pomáhat maminkám překonat schody nahoru i dolů. 

Hynek Hurník, správce svinovského uzlu: "Cestujícím radíme použít výtah na prostřední chodbu a tam pak budou čekat vždy dva nosiči, kteří lidem pomůžou. Samozřejmě pomůžou nejen s kočárky, ale i s vozíčky pro hendikepované."

Svinovské mosty spravují Ostravské komunikace pro město Ostrava. Součástí zázemí mostů je dnes moderní velín s monitoringem provozu výtahů a pojízdných schodů. Do budoucna se má díky investicím města systém chodu dopravního a přestupního uzlu ještě zdokonalit. Například o záložní energetický zdroj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy