Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škoda Transportation už je novým vlastníkem ostravské Ekovy Electric

  • Ostrava,

Ostravská společnost Ekova Electric už má nového vlastníka. Dnes bylo převedeno 100 % akcií do nové kupující společnosti Škoda Transportation. Předběžná kupní cena přesáhne 320 milionů korun. Její konečná výše bude jasná až po zohlednění finančních výsledků dle účetních výkazů na začátku září.

Dopravní podnik Ostrava dokončil prodej společnosti Ekova Electric. Převedl všechny akcie na nového vlastníka Škodu Transportation. Vypořádání transakce bylo podmíněno splněním tzv. odkládacích podmínek, zejména provedením rekonstrukce střechy jedné z výrobních hal. Ta byla dokončena v červnu tohoto roku.

Daniel Morys, generální ředitel a předseda představenstva DPO: "Manželství, tak bych označil další společnou kapitolu, kterou DPO spolu s EE teď bude psát. Jsme přesvědčeni, že nás čeká společná budoucnost, ve které bude EE silným a spolehlivým partnerem například pro servis a údržbu našich vozů. Spolupráce bude probíhat standardně transparentně formou veřejných zakázek, jako doposud. Věříme, že EE čeká stabilní budoucnost, která ji přinese nejen udržení na trhu, ale i možnost se dále rozvíjet, zakázkovou obsazenost na další roky a s tím související i udržení zaměstnanosti a zavedení vícesměnného provozu."
Tomáš Macura, primátor města Ostravy: "Jsem rád, že po více než roce intenzivní práce, který uplynul od podpisu transakční dokumentace, se proces prodeje společnosti Ekova Electric úspěšně završuje. Chci za to všem zúčastněným poděkovat, nebylo to jednoduché. Budoucností Ekovy jsme se zabývali na expertní i politické úrovni dlouho. Mám jistotu, že začlenění společnosti pod silného technologického lídra bylo správným strategickým rozhodnutím, což uplynulý kovidový rok jenom potvrdil. Benefity na straně Ekovy, Dopravního podniku Ostrava i města budou jednoznačné."

Ostravský dopravní podnik tak bude už jen v roli dopravce a ne jako výrobce

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Dopravní podnik Ostrava se teď plně soustředí především na kvalitně prováděnou službu městské hromadné dopravy. Nebude dál podnikat v konkurenčně silné oblasti vývoje a výroby vozidel, která je doménou specializovaných firem. Převod EE pod křídla jiné společnosti je strategické rozhodnutí, které využívá současného potenciálu EE a ve spojení s renomovanou, technologicky i obchodně vyspělou firmou přináší budoucnost, která zachová jak tradiční oborové zaměření a zaměstnanost, tak i zakázkovou náplň."

Firma Ekova Electric přitom dál zůstane v areálu dílen ostravského dopravního podniku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy