Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fifejdská nemocnice v Ostravě přijala 16 mladých doktorů, největší zájem je o kardiologii a internu

  • Ostrava,

Hned 16 čerstvých absolventů medicíny nastupuje v těchto dnech do Městské nemocnice Ostrava. Největší zájem je o radiologii a internu, naopak lékaři stále chybí například na psychiatrii.

Mária Nemčáková ze Žiliny nedávno dokončila studium medicíny a pro své první pracovní uplatnění si vybrala Městskou nemocnici Ostrava. Její specializací je radiologie a právě na Fifejdách ji v tomto ohledu mohou nabídnout špičkové vybavení i vzdělané kolegy. 

Mária Nemčáková, lékařka radiologie MNO: "Radiologické oddělení Městské nemocnice Ostrava jsem si vybrala pro jeho špičkovou úroveň, moderní vybavení a také kvůli vstřícným kolegům, od kterých se mám co učit. Pan primář má navíc jasnou vizi, kam se bude oddělení vyvíjet. Na to co mě čeká, se moc těším.“

Doktorka Nemčáková je jednou ze 16 čerstvých absolventů lékařských fakult, kteří do konce září nastoupí v městské nemocnici. 11 z nich získalo stipendium už v průběhu studia, aby posílili ta oddělení, kde potřebují Fifejdy posílit. 

Kateřina Kyselá, náměstkyně ředitele MNO: "Nejvíce absolventů míří na kardiologii a internu, na každé oddělení tři. Mladí lékaři posílí dále ARO, radiologii, urologii, dětské lékařství, neurologii a ORL. Absolventům po nástupu na pracoviště začíná příprava k atestaci ve zvoleném oboru."

Devět nově nastupujících lékařů absolvovalo fakultu v Olomouci, tři ostravskou, dva brněnskou a po jednom fakultu v Praze a Hradci Králové. Do nemocnice přišlo také dalších 9 zkušených lékařů. Ve fifejdské nemocnici tak nyní pracuje celkem 246 lékařů.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy