Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Ostravy a Drážďan se setkali na radnici v Ostravě. Partnerství už trvá 50 let.

  • Ostrava,

Primátor Ostravy Tomáš Macura se v pátek sešel v budově radnice s delegací primátora Drážďan Dirkem Hilbertem. Partnerství mezi oběma městy trvá už padesát let.

V roce 1971 podepsali zástupci Ostravy a německých Drážďan smlouvu o partnerství, která rozhodně nezůstala jen na papíře. Města už 50 let spolupracují v nejrůznějších oblastech a navzájem se inspirují. Obě města jsou si v mnohém podobná. Působí v nich technické univerzity a i jejich směřování k inovacím a moderním technologiím je stejné. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Drážďany patří k městům, s nimiž nás pojí nejužší vztahy. Jsem velmi rád, že jsme se mohli tentokrát potkat v Ostravě. Cílem našeho setkání je nejenom si připomenout padesátileté výročí partnerské smlouvy, ale probrat i možnosti spolupráce na nových projektech. Témat máme opravdu mnoho, počínaje oblastí vzdělávání našich studentů, ke společným sportovním aktivitám, konče efektivní městskou mobilitou – otázkami městské hromadné dopravy či sdílených dopravních prostředků. Nevyjímaje společné workshopy v oblasti plánování rozvoje dopravy či další spolupráci obou městských muzeí v podobě společných projektů či střídavých výstav."

Primátor Ostravy také připomněl, že v Ostravě oblíbené sdílení jízdních kol má svou inspiraci právě v Drážďanech. Německý primátor Dirk Hilbert považuje za důležitou spolupráci v oblasti školství a výměny studentů. 

Dirk Hilbert, primátor Drážďan: "Já považuji za nejdůležitější aby se lidé měli možnost setkávat, aby se seznámili s kulturou a tradicemi našich zemí, potkali se s novými lidmi a tak získali i nove životní poznatky."

Tomáš Macura věnoval drážďanskému primátorovi kopii Landecké venuši a na oplátku dostal grafiku vytvořenou z názvů jednotlivých městských obvodů Ostravy. Společného jednání se účastnili i zástupci vybraných resortů magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy