Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Končí provoz parkoviště u ostravské nemocnice, začne příprava na stavbu parkovacího domu

  • Ostrava,

V pátku 17. září končí provoz veřejného parkoviště před Městskou nemocnicí Ostrava. V dalších dnech pak bude vyklizeno stanoviště obsluhy a parkovací plocha se bude připravovat na předání obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a následně na stavbu parkovacího domu, která začne v říjnu.

Pátek 17. září je posledním dnem, kdy mohou lidé ještě zaparkovat na placeném parkovišti u Městské nemocnice Ostrava. Vzápětí se definitivně uzavře. Více než dva roky ho provozovaly Ostravské komunikace. Nyní se bude vše připravovat na zahájení stavby nového parkovacího domu, který na místě vznikne.

Miloš Novák, místopředseda představenstva Ostravských komunikací: "Výstavbu parkovacího domu financuje město Ostrava a dodavatelem je společnost Geosan Group. Naše společnost bude mít na starosti vyznačení trasy k alternativní možnosti parkování u galerie Plato na Janáčkově ulici. Tedy v prostoru, který lidé znají jako bývalý Bauhaus. Na příjezdových komunikacích k tomuto parkovišti bude osazen navigační systém, čili dopravní značení. Umístění značek a naváděcího značení máme také na starosti my. Dopravu ze zmíněného odstavného parkoviště k nemocnici pak zajistí Dopravní podnik Ostrava."
Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací:  "Parkování u galerie Plato je zpoplatněno částkou 20 Kč/hod., maximálně 80 Kč/den. Provoz parkoviště zajišťují Ostravské komunikace."

Průjezd přímo do areálu Městské nemocnice zůstane zachován. Do 26. 9. se vjíždí z Varenské, dále pak již standardně přes vjezd z Hornopolní ulice.

Vladimír Cigánek, náměstek primátora Ostravy: "Sloužit bude pro sanitky i auta s pacienty, kteří budou kvůli svému zdravotnímu stavu potřebovat vjet dovnitř."
Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "K cestě z parkoviště u galerie Plato bude možné volit dopravu autobusem městské hromadné dopravy linky číslo 50, která má nástupní i výstupní zastávku v blízkosti parkoviště, a to na ul. Porážkové. Změněna byla trasa autobusu linky číslo 99, která jede na Frýdlantské mosty, dále směr ulice Cingrova, Českobratrská, Hornopolní, Nemocniční a následně pokračuje po své trase."

Na vyklizených pozemcích po nemocničním parkovišti bude v první fázi probíhat příprava pro provádění zemních prací a následně začnou vlastní stavební práce související s instalací železobetonových pilotů pro parkovací dům. Parkovací dům, který bude sloužit nejen pro komfortní parkování návštěvníků nemocnice, ale i řidičům mířícím do blízkého okolí, by měl být hotový do konce roku 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy