Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

35letý muž vykrádal sklepy, kolárny i domy v Ostravě, na lavičce okradl i spícího muže

  • Ostrava,

Recidivista s bohatou trestní minulostí skončil nedávno opět v rukou kriminalistů. Policejní hlídka ho zadržela krátce po vloupání v Ostravě-Porubě, když se snažil z místa zmizet. Jak se zjistilo, měl na svědomí vloupání do koláren a sklepů i do rodinných domů. Spícímu muži na tramvajové zastávce dokonce ukradl hodinky přímo z ruky. Teď mu hrozí až tříleté vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Do sklepů v domě na ulici Průběžná v Ostravě-Porubě se minulý týden pokusil vloupat zloděj. Podle dat z kamerových záznamů bylo teprve krátce před 11. hodinou. Zloděje vyrušil náhodný svědek, který zároveň okamžitě zavolal policii. Zloděj mezitím utekl

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z obvodního oddělení Ostrava Poruba 2 ihned vyjeli na místo, aby zjistili podrobnější informace. Ve chvíli, když projížděli poblíž inkriminovaného místa, všimli si na tramvajové zastávce muže, který odpovídal prvotnímu popisu možného pachatele. Tudíž se rozhodli muže zkontrolovat. Sice tvrdil, že se ničeho nedopustil a čeká na tramvaj, přesto byl vyzván muži zákona, aby je následoval k místu činu. Ukázalo se, že před několika minutami se měl vloupat do sklepních prostor domu, kde měl stolem rozbít skleněnou výplň dveří. Poté, co byl vyrušen nájemníkem, z místa s prázdnou utekl."

Policisté vzápětí zjistili, že jde o recidivistu s bohatou trestní minulostí. V rejstříku trestů má už 14 záznamů. Převzali si ho proto porubští kriminalisté.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě poznatků, operativního šetření a vyhodnocení kamerových záznamů byly 35letému muži prokázány další skutky v podobě vloupání jak do objektů, ale také krádež na osobě."

Celkem ve třech případech se pokusil vloupat do sklepů a koláren panelových domů v Ostravě-Porubě, kde způsobil škodu poškozením, ale vždy odešel s prázdnou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na svědomí má také dvě vloupání do rodinných domů, kde už byl o něco úspěšnější a podařilo se mu utéct s lupem. V jednom případě měl odcizit elektrické čerpadlo a v druhém případě jízdní kolo."

V neposlední řadě také policisté podle kamerových záznamů zjistili, že muž využil na tramvajové zastávce Svinov mosty příležitosti a okradl spícího muže o hodinky. Sundal mu je přímo z ruky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Obviněný s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a vyjádřil svou lítost. Také uvedl, že odcizené věci prodal náhodným lidem a získané peníze použil pro svou potřebu."

V případě odsouzení mu teď hrozí až tříleté vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o., Moravská Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

HOTJET CZ s.r.o., CT park Poruba (17. listopadu)
Ostrava
od 20 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o., Ostrava - Přívoz
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry