Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava přidává peníze městským obvodům. Projekty tak mohou být realizovány rychleji

  • Ostrava,

Ostrava navyšuje investiční dotace pro své městské obvody. Umožňuje to dobré hospodaření města. Obvody tak mohou své projekty uskutečňovat rychleji. Za tyto peníze se opravují školy, domovy pro seniory, opravují ulice nebo třeba sadí zeleň.

Ostrava se skládá z 23 městských obvodů, které mají vlastní rozpočty. Peníze dostávají od města na základě nejrůznějších ukazatelů, jako například velikosti, počtu obyvatel nebo hustoty infrastruktury. Magistrát ale obvodům přisívá i na investice a díky dobrému hospodaření tyto peníze letos několikrát navyšoval. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Výběr daní byl skutečně velmi dobrý, takže jsme mohli opakovaně a teď ještě před měsícem naposledy oslovit městské obvody, aby řekly, na jaké investiční akce potřebují peníze."

Nárůst investic je patrný z meziročního srovnání. Loni bylo pro obvody schváleno necelých 456 milionů korun. Jen ke konci září letošního roku už ale částka dosáhla bezmála 634 milionů korun. Peníze jdou na nejrůznější opravy a rekonstrukce. Například v Porubě vznikla nová parkovací místa na ulici Gustava Klimenta.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Důležitým aspektem rekonstrukce je určitě i řešení legálních kapacit parkování. Už vlastně v rámci té první etapy, která probíhala loni, tak vlastně došlo k přebudování, nebo reorganizaci a vybudování nových parkovacích míst.”

Podobný projekt za bezmála 50 milionu kč realizovala i Ostrava - Jih v Hrabůvce. 

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Navzdory rozmarům počasí jsme úspěšně jenom s malinkatým zpožděním jsem dokončili první etapu přestavby ulice Mjr. Nováka. Na již hotových parkovacích stáních umožňujeme parkování, jak je vidět a řidiči můžou hotovou etapu hojně využívat. Etapy jsou celkem tři a postupuje se vlastně v souladu s harmonogramem. V celém rozsahu ulice dochází k rekonstrukci jednak povrchu vozovky, dále také opravy chodníků a samozřejmě jsou vybudována, případně rekonstruována nová parkovací místa.“

Ostrava finančně podporuje také sbory dobrovolných hasičů v jednotlivých obvodech. Kromě stávajících příspěvků bude nově poskytnuta částka 3,2 milionů korun ročně podle kategorie hasičské jednotky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy