Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorka nechala PIN u platební karty, někdo jí ukradl kabelku a z účtu vybral 20 tisíc korun

  • Ostrava,

Žena ročníku 1945 nakládala nákup do auta a v košíku nechala kabelku. Tu někdo ukradl a následně se dostal k platební kartě v peněžence. Tam měla seniorka bohužel uložený i PIN ke kartě. Z účtu jí pak neznámý muž vybral opakovaně vybral celkem 20 tisíc korun. Chtěl vybrat celkem 100 tisíc, ale limit na kartě mu to nedovolil.

Neznámý muž využil nepozornosti ženu ročníku 1945, kterou okradl v Ostravě-Hrabůvce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při ukládání nákupu do vozidla ji z vozíku odcizil kabelku včetně peněženky, osobních dokladů a platební karty. Pro poškozenou ženu to mělo daleko horší následek z důvodu, že u platební karty měla na papírku napsaný PIN kód."

Jen několik minut po krádeži už zloděj stál u bankomatu a snažil se vybrat všechny peníze, které měla seniorka na účtu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Došlo ke dvěma výběrům z platební karty celkem ve výši 20.000,- Kč. Pachatelovi to zřejmě nestačilo, tak se opakovaně pokusil vybrat další peníze a to okolo 100.000,- Kč. Z důvodu překročení limitu mu však bankomat požadované částky nevydal."

Policie zveřejnila fotografie z bezpečnostní kamery na bankomatu a teď žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti uvedeného muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."

Policisté případ prověřují jako přečin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy