Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava uplynuly dva roky. Ctirad Vitásek tehdy postřílel 7 lidí

  • Ostrava,

10. prosince 2019 se stal jeden z nejhorších masakrů v novodobé historii naší země. Ve Fakultní nemocnici Ostrava postřílel Ctirad Vitásek 7 lidí a na útěku pak spáchal sebevraždu. I když o motivu můžeme jen spekulovat, zjednodušeně by se dalo říci, že zřejmě nebyl spokojen s lékařskou péčí. V pátek se u památníku před nemocnicí uskutečnil pietní akt.

Uplynuly dva roky ode dne, kdy do čekárny chirurgické ambulance Fakultní nemocnice Ostrava vstoupil 42letý Ctirad Vitásek a začal střílet po pacientech, kteří čekali na vyšetření. Sedm jich zabil a další dva zranil. Loni byl před nemocnicí odhalen památník této události a i letos se u něj konal pietní akt

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ani za dva roky ten duch té události nevyprchal a stále to máme v myslích, hlavách v srdcích. Je fajn, že si to lidé připomínají." 
Perfektní práci tehdy odvedla policie. Do akce nasadila veškeré síly a prostředky, aby byl pachatel co nejdříve eliminován. Zpočátku nikdo netušil kolek je střelec pouze jeden, kde se pohybuje a co má ještě v plánu. 
Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Musím pochválit své policisty, kteří se skutečně postarali o to, že zákrok byl profesionální a velmi rychlý. Měli jsme i trošku štěstí, jak říkal policejní rada Vacátko, že pachatel byl jeden a poměrně rychle jsme zjistili jeho identitu." 

Městský obvod Poruba tehdy prožil několik hodin hrůzy, kdy se lidé báli vyjít na ulici.

Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy - Poruby: "Pamatuji si, že nejprve to byl velký šok, že se něco takového může u nás stát, pak přišla obava, co bude následovat a nakonec velká úleva, že se to vyřešilo relativně rychle." 

Už od rána přicházeli k památníku lidé a nosili květiny, zapalovali svíčky a nebo jen postáli a zavzpomínali.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy