Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V neděli vyjedou na Hlučínskou opět řidiči i tramvaje, skončila modernizace trati i zastávek

  • Ostrava,

O půlnoci ze soboty na neděli obnovuje Dopravní podnik Ostrava provoz po kompletně nové tramvajové trati na ul. Hlučínská v úseku od Sadu Boženy Němcové po křižovatku s ul. Palackého. Na cestující teď čeká tišší a komfortnější jízda. Z původního kolejového roštu je trať přestavěna na kvalitnější pevnou jízdní dráhu. Ul. Hlučínská je zároveň od 12. prosince po více než třech měsících plně zprovozněna v obou směrech i pro řidiče aut. Zmodernizovaná je také zastávka Důl Odra, nově bezbariérová a sdružená pro tramvaje i autobusy městské a příměstské dopravy.

Rozsáhlá modernizace Hlučínské ulice za více než 110 milionů korun začala 1. září. Realizuje ji statutární město Ostrava společně s DPO. Část nákladů pokryjí dotace z Operačního programu doprava (OPD) a z Integrovaného regionálního programu (IROP) EU. Výsledkem akce je několik samostatných projektů: modernizace tramvajové trati na ul. Hlučínská, modernizace trati v Sadu Boženy Němcové, rekonstrukce zastávek Důl Odra, ale také modernizace měnírny v sadu B. Němcové. Všechny tyto projekty se podařilo realizovat v jednom čase, a mohou tak být teď najednou uvedeny k užívání veřejnosti.

Daniel Morysgenerální ředitel a předseda představenstva DPO: "Jsme rádi, že Dopravní podnik Ostrava nabízí našim cestujícím kvalitnější jízdu MHD v dalším zmodernizovaném úseku. Provoz tramvají byl přerušen dočasně, po co nejnutnější dobu a i přesto, že další detaily stavby se ještě dokončují, můžeme už provoz bezpečně obnovit. Věříme, že zmodernizovaný úsek cestující ocení, přináší při jízdě méně hluku a méně vibrací."
Miroslav Svozil, náměstek primátora pro dopravu: "Děkujeme všem řidičům za trpělivost. Od začátku jsme si uvědomovali, že omezení provozu pro ně může být nepříjemné. Snažili jsme se proto, aby trvalo skutečně jen po nejnutnější dobu."
Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora pro investice: "Koordinovat několik staveb nikdy není zcela jednoduché, v tomto případě vše proběhlo podle časového plánu, dílčí komplikace se operativně vyřešily na stavbě, a podařilo se tak dosáhnou jednoho z hlavních cílů, plná průjezdnost z Hlučína byla do konce roku 2021. Za to patří všem aktérům dík. Řidiči jedoucí z Hlučína mohou využít nové P+R parkoviště a do centra města pokračovat pohodlně MHD či na sdíleném kole. Ušetří tak stres s hledáním parkovacího místa i finance."

Vzhledem ke klimatickým podmínkám budou na jaře 2022 dokončeny ještě některé detaily, které již ovšem nebrání provozu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy