Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava pokračuje v rekonstrukcích vodovodu a kanalizací. Ubyde havárií a zvýší se kvalita vody

  • Ostrava,

Ostrava neustále vylepšuje vodohospodářskou infrastrukturu. Díky tomu výrazně ubývá havárií a stále se zvyšuje kvalita vody. V posledních měsících se stavební práce dotkly zejména širšího centra města.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizací patří mezi priority Ostravy a v posledních letech je do nich investována značná část rozpočtu města. Na podzim začala oprava na Sadové ulici v centru, kde je potrubí v havarijním stavu a celkově patří vodohospodářská infrastruktura Moravské Ostravy k nejstarším ve městě.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "V prvních devíti měsících letošního roku bylo do rekonstrukcí kanalizací a vodovodů ve městě investováno přes 401 milionů korun, přičemž 354,5 milionů korun financovalo město a 47,2 milionů uhradilo Ministerstvo financí ČR."

Celkově se v lokalitě Moravské Ostravy a Přívozu provádí více rekonstrukcí najednou. Stavby s sebou přináší také omezení dopravy, jednotlivé opravy jsou však městem intenzivně koordinovány, tak, aby v co nejkratším čase byly všechny potřebné oblasti zrekonstruovány.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Rekonstrukce vodovodu a kanalizace je nezbytná, protože potrubí je v těchto místech skutečně velmi staré. V září dokonce došlo na ulici Sadová k havárii na vodovodu z roku 1935, na potrubí z litiny se vytvořila prasklina o délce 4 metrů. Dojde nejen k výměně zastaralé, netěsnící a zanesené infrastruktury, ale rekonstrukce přispěje ke zvýšení kvality vody v celé oblasti."

Připravena už je také oprava Vítězné ulice, která je ve špatném stavu. Rekonstrukce ale začne až budou zprovozněny okolní ulice, aby nekolabovala doprava, což bude asi v květnu.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail