Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

17letý mladík se řezal žiletkou do ruky, strážníci mu pokus o sebevraždu rozmluvili

  • Ostrava,

"Tohle rozhodně není řešení, my ti pomůžeme, odlož to." Po několikaminutovém hovoru se strážníky odložil mladík žiletku a pořezanou ruku si nechal ošetřit přivolanými zdravotníky. Ostravští strážníci tak projevili vysokou míru empatie a profesionality. Sedmnáctiletému mladíkovi totiž rozmluvili jeho záměr vzít si život.

zdroj videa: MP Ostrava

V pondělí odpoledne si hlídka strážníků v Ostravě-Mariánských Horách všimla mladíka, který již na první pohled působil rozrušeným dojmem. Strážníci dále zaregistrovali, že tento mladík drží v pravé ruce plátek žiletky, kterým se opakované říznul do zápěstí levé ruky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k závažnosti situace strážníci přistoupili k mladíkovi a z bezpečné vzdálenosti se pokusili s ním navázat rozhovor. Po počátečním odmítavém a zdrženlivém přístupu začal mladík díky empatickému přístupu strážníků s těmito postupně komunikovat."
Adam Grobelný, strážník: "Mladík nám nejprve říkal, abychom jej nechali být. Když se nám pak podařilo ho rozmluvit, sdělil nám, že již nemá dále sílu řešit rodinné neshody a že je psychicky na dně."

Komunikace mezi strážníky a mladíkem probíhala několik minut.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jejím výsledkem pak bylo upuštění mladíka od záměru vzít si život. Na žádost strážníků mladík sám žiletku odložil a následně rovněž svolil i ke svému ošetření strážníky."

Mladíka si pak do své péče na místě převzali přivolaní zdravotníci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy