Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava rozdala vysokoškolákům milion korun. Stipendia dostali výjimečné talentovaní studenti

  • Ostrava,

Deset mimořádně talentovaných vysokoškolských studentů z Ostravy získá od města stipendium sto tisíc korun. Odborná komise musela vybírat z téměř 30 přihlášených a rozhodně to nebylo jednoduché.

Niké Vopalecká začala loni v září studovat na prestižní Berklee College of Music v americkém Bostonu obor tvorba písní. Je rodačkou z Ostravy a hudbě se věnuje odmala jako zpěvačka a později skladatelka. Ještě před odjezdem do spojených států měla vystoupení v Bělském lese.

Niké Vopalecká, zpěvačka, skladatelka, studentka: "Pro mě je největším vzorem Alicia Keys, což je americká zpěvačka, klavíristka, skladatelka, aranžérka a tím je pro mě vzorem, že dělá moc těch částí hudebního řemesla a dělá je výborně." 

Niké Vopalecká a dalších 9 studentů z Ostravy budou podpořeni v rámci projektu Talent roku, který vyhlašuje město už tradičně. Každý dostane stipendium 100 tisíc korun. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Alokovali jsme částku milion korun a celkově jsme vyhodnotili a ocenili 10 studentů." 

Přihlášku o stipendium podalo 28 studentů bakalářských, magisterských a ale drtivá většina byla z doktorských oborů. Komise hodnotila studijní výsledky, publikační činnost, vědecké úspěchy i společenské aktivity. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Všechny oceněné stipendisty budeme prezentovat v první polovině roku výstavou Talent roku, kde jednoho po druhém s jejich svolením představíme."

Obory stipendistů jsou velmi rozmanité. Je mezi nimi i studentka kosmické fyziky, která objevila nový proces v proudění slunečního větru. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy