Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Talent City se konalo už pošesté. Ostrava se stala centrem talentu

Ostrava-město |

Jedním z pilířů péče o talentované děti a mládež v Ostravě je už tradiční konference Talent City, která je určena všem, kteří se tímto odvětvím vzdělávání zabývají, ale i pro rodiče. Kromě domácích odborníků a zajímavých osobností přednášeli i pedagogové ze zahraničí.

Ostrava se už pošesté stala hlavním městem talentu. Populární konference Talent City se opět uskutečnila ve dvou dnech na několika místech v centru města. První den patřil především dětem, pro které bylo připraveno více než 100 workshopů. Druhý den byl pak připraven pro odborníky, pedagogy i rodiče.

Andrea Hoffmannová (Piráti), náměstkyně primátora Ostravy: "V rámci programu se zaměřujeme na děti od mateřských škol až po dospělost a sdílíme dobrou praxi a zkušenosti z jiných škol, z jiných měst, ale i mezi sebou, jak pracovat s talentovanými."

Jana Jílková, organizátorka Talent City: "Jsme strašně rádi, že se nám podařilo v rámci spolupráce v projektu Erasmus přizvat zahraniční hosty. Včera v rámci workshopu pro pedagogy vystoupil pan Mikulaško ze Slovenska, který představil takový inovativní přístup v rámci výuky matematiky."

Například v Impact Hubu byly přednášky zaměřeny na pedagogy.  Inspirací do vyučovacích hodin může být učitelům například Libor Hoření, který je úspěšným podnikatelem a ve své prezentaci se zaměřil na trendy a podnikavost. 

Libor Hoření, podnikatel, přednášející: "Zjistili, že v České republice se vyhodí přes milion tun jídla každý rok a tak si řekli, že je to docela velký problém, to by jsme mohli řešit."

Vyvrcholením každého Talent City je už tradičně velká debata v klubu Parník, která je otevřena nejen účastníkům konference, ale všem zájemcům. Její zaměření bylo na inovativní školy a mladé české talenty. 

Nahlásit chybu


K tématu

Blíží se další ročník Talent City. Odborníci na práci s talenty se sejdou už počtvrté

2. září 2025 10:28 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava chystá další ročník unikátní konference Talent City. Do města se znovu sjedou odborníci na práci s talentovanými dětmi a mládeží, aby sdíleli své zkušenosti s ostatními. Všechny akce v rámci konference jsou bezplatné.

Ostrava bojuje proti školnímu neúspěchu a odchodům ze vzdělávání, klíčoví jsou lidé v terénu

29. září 2025 11:52 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava slaví úspěch. Projekt zaměřený na prevenci předčasných odchodů ze škol pomohl více než stovce znevýhodněných dětí zvládnout cestu vzděláním. Za podpory pedagogů, rodin a terénních pracovníků se podařilo snížit rizika neúspěchu a posílit motivaci žáků.

O Učiteling je velký zájem. Pedagogům přináší poučení i inspiraci

29. dubna 2025 10:09 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava velmi dbá na kvalitu a vzdělávání pedagogů na školách a proto podporuje projekt Učiteling. Jde o jednodenní akci plnou workshopů, kterou vedou finalisté nebo vítězové národních cen pro nejlepší učitele České republiky.


Moravskoslezští policisté trénovali rychlou záchranu osob z probořeného ledu

Dnes 9:56 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policisté z MS kraje trénovali na zamrzlých hladinách pomoc lidem, pod kterými se probořil led. Vyzkoušeli si práci ve speciálních oblecích i záchranu pomocí větví. Cílem výcviku je blesková reakce a sehranost týmu při záchraně života v ledové vodě.

Studénka začala stavební sezonu, musí opravit střechy

Dnes 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Hned v měsíci lednu zahájila Studénka první stavební akce letošního roku, a to opravy střech na mateřské škole a zámku. Rychlou reakci si v obou případech vynutily havarijní stavy.

Začíná nová kapitola Blücherova paláce v Opavě. Památkově chráněný objekt se dočká rekonstrukce

Včera 21:18 | Opava | Yvona Fajtová

Jedna z nejvýznamnějších historických budov Opavy se po letech příprav dočkala prvního kroku k opravě. Památkově chráněný Blücherův palác vstupuje do první etapy rekonstrukce. Práce se zaměří na opravu střechy a obnovu kanalizace.

V čele Havířova stojí po personální rošádě primátorka Iveta Kočí Palkovská

Včera 16:00 | Havířov | Libor Běčák

Ve středu 28. ledna byla do funkce primátorky statutárního města Havířova zvolena Iveta Kočí Palkovská (ANO). Stalo se tak poté, co hnutí společně s koaličními partnery svolalo zasedání zastupitelstva v mimořádném termínu, na kterém ve funkci skončil dosavadní primátor Ondřej Baránek (pozastavené členství ANO).

Muže zranil při práci v lese strom. Záchranáři ho našli díky aplikaci Záchranka

Včera 23:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zraněného muže v těžko přístupném terénu u Proskovic na Ostravsku se podařilo rychle najít díky aplikaci Záchranka. Operátorka tísňové linky využila její funkci pro přesné určení polohy, která se ukázala jako klíčová. Muž se zranil při práci v lese a do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Králík Bohoušek dělá radost seniorům v Havířově

Včera 9:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Do Domova seniorů Luna v Havířově přibyl nový mazlíček. Díky chovateli Pavlu Sikorovi tam našel domov zakrslý králík Bohouš, který svou přítulnou povahou těší klienty i zaměstnance.

Jeden most v Moravskoslezském kraji se dokáže sám bránit námraze a ledovce

Včera 12:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

O tom, že namrzlá silnice je pro řidiče nebezpečná, není pochyb. Než se silničáři se svými vozy dostanou všude, často to nějakou dobu trvá. V Moravskoslezském kraji je však jedno místo, které se dokáže námraze a ledovce bránit samo. Jedná se o most v Českém Těšíně.

Karviná připravuje lokalitu pro rodinné domy s kompletní potřebnou infrastrukturou

27. ledna 2026 12:59 | Karviná | Gabriela Stašová

Město Karviná pokračuje v přípravě nové lokality pro rodinné domy v Karviné-Hranicích nad Vagónkou. Cílem je nabídnout klidné bydlení s dobrou dostupností a potřebnou infrastrukturou.

Narvané kontejnery navedly kamarádky k uspořádání novojičínského swapu

Včera 8:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Skupina žen uspořádala v Novém Jičíně swap, který dal druhou šanci dámskému oblečení. Inspirací byl podnět, který zazněl na jednání zastupitelstva.

Seniorům v havířovském domově dělá nově společnost králík Bohoušek

27. ledna 2026 11:22 | Havířov | Bára Kelnerová

Do Domova seniorů Luna přibyl nový mazlíček. Díky chovateli Pavlu Sikorovi tam našel domov zakrslý králík Bohouš, který svou přítulnou povahou těší klienty i zaměstnance.

Senior centrum Slezská ocenila Ostrava jako nejlepší klub seniorů roku

V rámci dobrovolnické činnosti podporuje klienty domova Kamenec a pro děti z komunitního centra pořádá loutkové divadlo. Senior centrum Slezská provozuje mnoho aktivit nejen pro své členy. Městem byl proto oceněn jako klub seniorů roku.

Slezská Ostrava dokončila přestavbu heřmanické hasičárny, stála 51 milionů

Dobrovolní hasiči z Heřmanic se můžou konečně těšit z nové zbrojnice. Stavba za padesát milionů korun poskytne větší prostory pro techniku, ale taky komfortnější zázemí pro sbor a mladé hasiče, nebo pořádání kulturních a komunitních akcí.

Rekonstrukce školní budovy v Ostravě se zaměřila na energetické úspory

Včera 16:00 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Střední škola elektrotechnická v Ostravě má za sebou rozsáhlou stavební rekonstrukci. Cílem bylo snížení energetické náročnosti budovy i zlepšení podmínek pro výuku. Celkové náklady se vyšplhaly na více než 12 mil. korun a většinu zaplatil MS kraj ze svého rozpočtu. Střední školu elektrotechnickou navštěvuje aktuálně okolo 640 studentů.

Srdce pro Porubu pomohlo Karin s rehabilitacemi. Vybralo se 128 400 Kč

Včera 14:55 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu opět pomáhá. Tentokrát 27leté Karin Havlasové z Ostravy-Poruby, která má od narození dětskou mozkovou obrnu. Peníze ze sbírky Karin umožní docházet na potřebné rehabilitace.

Nová sdílená klubovna na Sirotčí ulici ve Vítkovicích bude pro zájemce zdarma

27. ledna 2026 14:01 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Ve Vítkovicích vznikla nová sdílená klubovna zaměřená především na děti z lokality Sirotčí. Městský obvod ji otevřel ve spolupráci se sociálními organizacemi. Prostor nabídne doučování i volnočasové kroužky a zapojené organizace ho mohou využívat zdarma.

Ostravští policisté pronásledovali kradené auto. Dopadli muže bez řidičáku za necelých deset minut

27. ledna 2026 10:49 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ukradený Mercedes ze Středních Čech se projížděl po ostravských cestách. Operační důstojník jeho pohyb okamžitě nahlásil hlídkám, které spolupracovaly na jeho dopadení. Pronásledování dopadlo úspěšně, za volantem seděl 50letý muž bez řidičáku. Odmítl test na alkohol a drogy. Celá akce trvala méně než 10 minut.

Talent City se konalo už pošesté. Ostrava se stala centrem talentu
Vydáno 16. října 2025 13:07, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Jedním z pilířů péče o talentované děti a mládež v Ostravě je už tradiční konference Talent City, která je určena všem, kteří se tímto odvětvím vzdělávání zabývají, ale i pro rodiče. Kromě domácích odborníků a zajímavých osobností přednášeli i pedagogové ze zahraničí.

Ostrava se už pošesté stala hlavním městem talentu. Populární konference Talent City se opět uskutečnila ve dvou dnech na několika místech v centru města. První den patřil především dětem, pro které bylo připraveno více než 100 workshopů. Druhý den byl pak připraven pro odborníky, pedagogy i rodiče.

Andrea Hoffmannová (Piráti), náměstkyně primátora Ostravy: "V rámci programu se zaměřujeme na děti od mateřských škol až po dospělost a sdílíme dobrou praxi a zkušenosti z jiných škol, z jiných měst, ale i mezi sebou, jak pracovat s talentovanými."

Jana Jílková, organizátorka Talent City: "Jsme strašně rádi, že se nám podařilo v rámci spolupráce v projektu Erasmus přizvat zahraniční hosty. Včera v rámci workshopu pro pedagogy vystoupil pan Mikulaško ze Slovenska, který představil takový inovativní přístup v rámci výuky matematiky."

Například v Impact Hubu byly přednášky zaměřeny na pedagogy.  Inspirací do vyučovacích hodin může být učitelům například Libor Hoření, který je úspěšným podnikatelem a ve své prezentaci se zaměřil na trendy a podnikavost. 

Libor Hoření, podnikatel, přednášející: "Zjistili, že v České republice se vyhodí přes milion tun jídla každý rok a tak si řekli, že je to docela velký problém, to by jsme mohli řešit."

Vyvrcholením každého Talent City je už tradičně velká debata v klubu Parník, která je otevřena nejen účastníkům konference, ale všem zájemcům. Její zaměření bylo na inovativní školy a mladé české talenty. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000051160/talent-city-se-konalo-uz-poseste-ostrava-se-stala-centrem-talentu