Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé stále podceňují rychlost kapsářů. Stačí jim vteřina a jste bez peněženky

  • Ostrava,

Policisté opět zadrželi jednu z ostravských kapsářských legend a všichni doufají, že tentokrát skončí za mřížemi na delší dobu. I když okrádala především ženy, jistý si před jejími rychlými prsty nemohl být nikdo.

Už mnohokrát jsme vás varovali před kapsáři a různými zloději, kteří se zaměřují zejména na nákupní centra. Dnes vám představíme skutečnou šampiónku a vidět ji právě můžete i při práci v obchodě s obuví. Zatímco vyhlédnutá oběť zkouší boty, čeká na svou chvíli. Stačí ji chvilka nepozornosti, popadne kabelku a odchází pryč. Podobně to udělala už mnohokrát. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ať už poškození měli sedět v restauracích, zkoušet si oblečení, boty nebo jen věnovat pozornost něčemu jinému, nastoupila na scénu nenápadná recidivistka. Během okamžiku už měla v ruce držet jejich kabelky, batohy nebo z kabelky vyndat peněženku s doklady a platebními kartami a s těmito následně zmizet. V několika případech se měla z platebních karet pokusit o opakované výběry."

Poslední série trvala téměř rok. Loni v únoru ji totiž propustili z vězení. Nepoučila se a nyní má prokázáno dalších 19 krádeží. Peníze utrácela za běžný život a potřebovala je i na drogy. Lidé to zlodějce často velmi zjednodušovali, když na věci nedávali pozor. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: "Stačí jen malý okamžik nepozornosti, třeba se jen rozhodujete, jaké si koupíte boty a lidé, kteří se chtějí zmocnit vašich financí, toho okamžitě využijí." 

Celkem už má zlodějka v rejstříku 17 trestných činů. Tentokrát bude zřejmě za mřížemi déle, protože je škoda 300 tisíc korun a pachatelka navíc je nepoučitelná. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy