Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ženy, děti a senioři z Ukrajiny mohou do ostravské zoo za 1 korunu

  • Ostrava,

Ostravská zoo se rozhodla podpořit ukrajinské uprchlíky. Ženám, dětem a seniorům dá symbolické vstupné za pouhou jednu korunu. Připravena je také sbírka na pomoc ukrajinským zoologickým zahradám.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava už umožňuje všem ženám, dětem do 18 let a seniorům na 60 let, kteří museli uprchnout z Ukrajiny, vstupné za 1 Kč.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Pro vstup do zoo stačí předložit platný ukrajinský cestovní pas nebo ukrajinský občanský průkaz. Doufáme, že jim tato nabídka alespoň na chvilku pomůže zapomenout na hrůzy války."

Zoo připravila informaci také v ukrajinštině

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "З 1 березня ми дозволяємо всім жінкам, дітям i старшім понад 60 років з України заходити в зоопарк Острава за 1 крону. Для в'їзду достатньо пред'явити дійсний український паспорт або українське посвідчення особи. Можливо, ця пропозиція допоможе дітям і матерям хоча б на деякий час забути про жахи війни."

Pro snadnější informovanost a orientaci v areálu připravuje Zoo v ukrajinštině také webové stránky a další informační materiály.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Pomoc budou potřebovat i ukrajinské zoologické zahrady. V úterý 1. března o společné pomoci jednala Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Ostravská zoo se proto velmi ráda připojuje k Zoo Praha, která vytvořila speciální podúčet svého sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“. Pokud i Vy chcete pomoci, můžete libovolnou částku již nyní zaslat na číslo účtu: 43-6804660247/0100, VS 2022, zpráva pro příjemce „Ukrajina”."

Všechny takto získané prostředky budou odeslány na pomoc ukrajinským zoologickým zahradám.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 19 700 do 27 290 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail