Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti a profesoři umění na Ostravské univerzitě nabízejí svá díla v benefici, výtěžek půjde na Ukrajinu

  • Ostrava,

Umění pro Ukrajinu. To je název benefiční akce Fakulty umění Ostravské univerzity. Výtěžek půjde na transparentní účet Ostravské univerzity určený pro podporu ukrajinských studentek a studentů. Akci iniciovali studenti Ateliéru Malby II a Malby I. Přidali se také emeritní profesoři.

Více než 100 uměleckých děl je k dispozici v benefici Umění pro Ukrajinu. Fakulta umění Ostravské univerzity spustila tuto historicky první a ojedinělou akci tohoto typu v pondělí 14. března. Díla do této benefiční akce věnovali jak studentky a studenti, tak pedagožky a pedagogové a také absolventi.

Michaela Vachalová, Fakulta umění OU: "Mezi umělci, kteří se do této akce zapojili nalezneme například Eduarda Ovčáčka, Eduarda Halberštáta, Elišku Čabalovou, Zbyňka Janáčka, Františka Kowolowského, Marka Sibinského, Michala Kalhouse, Václava Rodka, Ivo Sumce a mnohé další."

Celá akce probíhá online prostřednictvím události UMĚNÍ PRO UKRAJINU na facebookové stránce Fakulty umění.

Michaela Vachalová, Fakulta umění OU: "Nabízená díla jsou umístěna v galerii události s popisem a počáteční výši daru. Zájemce o dílo zveřejní svou výši daru v komentáři pod fotografií. Autor nejvyšší nabídky daru uvedené v komentáři pod dílem do 23:59 dne 18. března 2022 dílo, po převedení daru na transparentní účet Ostravské univerzity, získá."
Tereza Samková, zástupkyně organizátora akce a studentka Ateliéru Malby II: "Zájem o tuto akci byl ze strany umělců Fakulty umění opravdu velký. Přihlásilo se nám okolo 50 umělců, kteří nabídli přes 100 uměleckých děl. Doufáme, že i ze strany široké veřejnosti se setkáme s takovýmto ohlasem a podaří se nám zajistit co nejvíce finančních prostředků na podporu našich ukrajinských studentek a studentů."

Transparentní účet na podporu ukrajinských studentů Ostravské univerzity.

Nahlásit chybu


K tématu
OPTIMIA facility s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail