Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci se zaměřují na kontroly cyklistů

  • Ostrava,

S příchodem teplejšího jarního počasí se v ostravských ulicích objevuje více kol, a to nejen těch sdílených. Jedná se o alternativní, ekologický, ale hlavně zdraví prospěšný způsob dopravy, který je hojně využíván obyvateli Ostravy.

Mnozí uživatelé jízdních kol si však mnohdy neuvědomují, že mají status účastníka silničního provozu, na kterého se vztahují povinnosti plynoucí ze zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ostravští strážníci se proto rozhodli realizovat preventivní dopravní akce s cílem upozorňovat cyklisty na pravidla provozu, kterými jsou povinováni se řídit, a to nejen na cyklostezkách."

První taková akce proběhla v Moravské Ostravě v Komenského sadech a měla zejména preventivní charakter. Zkontrolováno bylo přes třicet cyklistů.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci při této akci mimo jiné upozorňovali cyklisty na nutnost vzájemného respektu a ohleduplnosti ve vztahu k chodcům, která je při pohybu na komunikacích a na stezkách nezbytná a rovněž na povinnou výbavu jízdního kola a nutnost používání cyklistické přilby."

V obdobných preventivních dopravních akcích budou strážníci i nadále pokračovat na vytipovaných místech a cyklostezkách města Ostravy.

Nahlásit chybu


K tématu
CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Jan Mikeska, Ostrava
Ostrava
od 43 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail